Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2023, 14:24

The Mandalorian pokazał ikoniczną lokację, którą możecie kojarzyć z Anakinem Skywalkerem

W trzecim epizodzie Mandalorianina widzowie powrócili do jednego z najważniejszych miejsc z trylogii prequeli Gwiezdnych wojen. To właśnie tutaj rozpoczęło się właściwe kuszenie Anakina Skywalkera ciemną stroną mocy.

Źrodło fot. Mandalorianin; Jon Favreau; Disney+; 2019
i

Tekst zawiera spoilery z trzeciego epizodu serialu Mandalorianin.

Najnowszy odcinek Mandalorianina zabrał widzów do pewnej lokacji, o której niektórzy mogli już zapomnieć. Przy okazji wizyty na Coruscant, które przechodzi zmiany po upadku Imperium, serial zabrał widzów do dobrze znanej opery. Dokładnie tej, w której kanclerz Sheev Palpatine i Darth Sidious w jednej osobie opowiedział Anakinowi Skywalkerowi przypowieść o lordzie Sithów znanym jako Darth Plagueis.

The Mandalorian pokazał ikoniczną lokację, którą możecie kojarzyć z Anakinem Skywalkerem - ilustracja #1
Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów; reż. George Lucas; 20th Century Fox; 2005

Disney+ kupisz tutaj

W serialu bardzo dobrze oddano wygląd sali operowej, którą pierwszy raz można było zobaczyć w Zemście Sithów. Tym razem jednak nie odbywało się w niej żadne przedstawienie. Na scenie pojawił się za to doktor Penn Pershing (Omid Abtahi). Mężczyzna opowiedział o wprowadzonej przez Nową Republikę amnestii i dlaczego jest ona szansą zarówno dla niego, jak i dla innych osób zaangażowanych w przeszłości w działania Imperium Galaktycznego.

The Mandalorian pokazał ikoniczną lokację, którą możecie kojarzyć z Anakinem Skywalkerem - ilustracja #2
Mandalorianin; Jon Favreau; Disney+; 2019

Dodatkowo Penn Pershing opowiedział o swojej przeszłości w Imperium i starał się udowodnić, iż tak naprawdę został jedynie wykorzystany przez despotyczny system. Nie zabrakło również bardziej wzruszających szczegółów z życia Pershinga, czym doktor zdecydowanie zaskarbił sobie sympatię słuchaczy.

Scena kontrastuje z bardziej kameralną rozmową pomiędzy Palpatine’em a Skywalkerem w Zemście Sithów. Być może z przyszłych odcinków dowiemy się, czy wykorzystanie budynku opery było wyłącznie easter eggiem, czy jednak kryło się za tym coś więcej. W przypadku sytuacji z trylogii prequeli, scena z opery była jednym z wydarzeń, które doprowadziło do powstania Imperium. Być może twórcy Mandalorianina postanowili wykorzystać tę kluczową lokację, żeby tym razem pokazać, jak zaczął tworzyć się Nowy Porządek znany z sequeli Disneya.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej