Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lutego 2023, 12:40

Detal z 3. odcinka The Last of Us budzi wątpliwości u Stephena Kinga i innych widzów

Trzeci odcinek The Last of Us od HBO przez wielu został szybko okrzyknięty mianem jak dotąd najlepszego epizodu serialu. Poza tym, że wzbudził wiele emocji, zaczął także rodzić pewne wątpliwości u fanów. Sytuację skomentował nawet Stephen King.

Źrodło fot. The Last of Us, Neil Druckmann i Craig Mazin, HBO, 2023
i

Najnowszy odcinek The Last of Us w dużej mierze przedstawia historię Billa i Franka, postaci, które występują w grze, ale nie poświęca im się tak dużo uwagi. Twórcy zmienili ten wątek, dając widzom chwytające za serce i głębokie spojrzenie na więź, jaka połączyła obu mężczyzn. Jednak to nie Bill i Frank wzbudzili wątpliwości wśród fanów, a geografia okolic Bostonu, która nijak ma się do stanu faktycznego.

Trzeci odcinek stworzonej przez HBO adaptacji otwiera scena z Joelem spędzającym czas nad rzeką. Po chwili w lewym dolnym rogu ekranu wyświetla się napis „10 mil na zachód od Bostonu” (ok. 16 km). Geograficznie Boston leży na płaskim terenie, a na ekranie widzimy górską scenerię z przepływającą między skałami rzeką i porośniętymi gęstym lasem górami w tle. Warto zaznaczyć, że The Last of Us kręcono między innymi w Calgary w Kanadzie, dlatego widok przypomina właśnie surową Kanadę, bądź północne stany USA. Niemożliwe jest, by tereny te leżały 10 mil na zachód od Bostonu, co zresztą skomentował sam Stephen King na swoim Twitterze.

Detal z 3. odcinka The Last of Us budzi wątpliwości u Stephena Kinga i innych widzów - ilustracja #1
Źródło: Twitter/@StephenKing

Równocześnie razem z wpisem Kinga w sieci pojawiło się więcej tweetów wyśmiewających ten aspekt najnowszego odcinka The Last of Us.

Detal z 3. odcinka The Last of Us budzi wątpliwości u Stephena Kinga i innych widzów - ilustracja #2
Źródło: Twitter/@MattDillane
Detal z 3. odcinka The Last of Us budzi wątpliwości u Stephena Kinga i innych widzów - ilustracja #3
Źródło: Twitter/@Bazookavich
Detal z 3. odcinka The Last of Us budzi wątpliwości u Stephena Kinga i innych widzów - ilustracja #4
Źródło: Twitter/@FakieMcFakeface

Na zaczepkę Stephena Kinga w stronę twórców serialu odpowiedziała Allie Mac Kay, znana w USA reporterka KTLA Morning News. Kobieta zapytała pisarza, „czy tylko tyle wyniósł z jednego z najpiękniejszych odcinków w historii telewizji?”. King odpowiedział krótko, że epizod mu się podobał i nie skomentował szerzej wypowiedzi dziennikarki.

Detal z 3. odcinka The Last of Us budzi wątpliwości u Stephena Kinga i innych widzów - ilustracja #5
Źródło: Twitter/@alliemackay

Kto by pomyślał, że tak mały szczegół wywoła tyle emocji. Choć trzeci odcinek The Last of Us przez wielu uznawany jest za fenomenalny, to jednak błędne przedstawienie terenów Massachusetts doczekało się krytyki ukrytej pod płaszczykiem żartów. Pozostaje liczyć na to, że twórcy nie zaserwują nam kolejnego błędu, choć może od samego początku liczyli na rozgłos i reakcję w mediach społecznościowych.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na Youtube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.