Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2023, 11:06

Twórca serialu The Last of Us wyjaśnia, dlaczego pojawili się w nim aktorzy z gier

Mimo że aktorzy dubbingujący bohaterów w grze The Last of Us nie wcielili się w nich w serialu, to i tak znalazło się dla nich miejsce w produkcji HBO. Twórca widowiska, Craig Mazin, wyjaśnił, dlaczego umieścił ich w swoim dziele.

Źrodło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023, Skazani na przemoc, Nico Sabenorio, Disruptive LA, 2018, Flickr, Gage Skidmore
i

Na potrzeby serialu The Last of Us – podobnie zresztą jak w przypadku wielu innych ekranizacji gier – zaangażowani zostali zupełnie nowi aktorzy, którzy zastąpili swoich poprzedników z pierwowzoru. I tak z przyczyn fizycznych swoich ról na małym ekranie nie mogli odtworzyć m.in. Troy Baker i Ashley Johnson portretujący Joela i Ellie. Ich miejsce zajęli Pedro Pascal i Bella Ramsey. Co ciekawe, nie oznacza to, że w produkcji HBO zabrakło miejsca dla wspomnianych aktorów dubbingowych.

Bakerowi przypadła rola członka grupy ocalałych, których na swojej drodze spotkają główni bohaterowie. Z kolei Johnson zagrała Annę, matkę Ellie. Jako że jesteśmy dopiero po pierwszym odcinku serialu, nie wiemy, jak duża rola przypadnie owej aktorce.

W jednym z ostatnich wywiadów twórca serialu, Craig Mazin, wyjaśnił, dlaczego zdecydowano się na angaż gwiazd oryginału. Według reżysera był to nie tylko ukłon w stronę fanów serii, ale niezwykle ważne połączenie gry z serialem.

Ashley Johnson ma trzydzieści kilka lat i ewidentnie nie zagra 14-letniej dziewczyny, ale ważne było dla nas znalezienie dla nich [aktorów z gier] miejsca [w serialu], ponieważ mają znaczenie. Nie chodzi tylko o zadowolenie fanów. To jest genetyczne powiązanie między grą a serialem. Oni musieli tam być – tłumaczył Mazin w rozmowie z EW.

Warto na koniec zaznaczyć, że nie tylko powyższa dwójka pojawiła się w produkcji HBO. W pierwszym odcinku mogliśmy zobaczyć Merle Dandridge, portretującą przywódczynię Świetlików – Marlene. Co ciekawe, w grze użyczała ona głosu tej samej postaci.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej