Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 października 2021, 15:00

autor: Ignacy Kruk

Tenet to arcydzieło - Reżyser Diuny o ostatnim filmie Nolana

Denis Villeneuve, reżyser takich produkcji jak Łowca androidów (2017) czy nowa Diuna, jest zachwycony filmem Tenet. Podczas ostatniego wywiadu Villeneuve podkreślał ogromny kunszt Christophera Nolana, nazywając go wręcz niezrównanym.

Tenet nie miał łatwego zadania. Oprócz ogromnych oczekiwań, budowanych zresztą wokół każdej kolejnej produkcji Christophera Nolana, film mierzył się z przekonaniem widzów do powrotu do kin w samym środku pandemii. Jako że nie był on dostępny nigdzie indziej, premiera – szczególnie pod względem finansowym – należała do raczej rozczarowujących.

Pomimo mieszanego przyjęcia i faktu, że względnie niewiele osób zobaczyło film na premierę, Christopher Nolan może być dumny ze swojego ostatniego dzieła. Według cenionego w filmowych kręgach reżysera Denisa Villeneuv’a Tenet jest prawdziwym majstersztykiem. Jak powiedział w wywiadzie dla podcastu ReelBlend:

Tenet dosłownie zwalił mnie z nóg. Myślę że to prawdziwe arcydzieło i niesamowite osiągnięcie kinematografii. To jest bardzo złożona produkcja – widziałem ją już kilka razy i za każdym razem doskonale się bawiłem.

Reżyser nowej Diuny nie szczędził również pochwał samemu Nolanowi:

[Christopher Nolan – dop. red.] Jest jednym z najlepszych współczesnych reżyserów. Ludzie nie doceniają jego mistrzostwa, jest po prostu niesamowite. Za każdym razem jak Chris wypuszcza nowy film, muszę go zobaczyć. Oczywiście obejrzałem Tenet w kinie – nie można oglądać filmów Nolana w domu, to nie ma żadnego sensu. [...] To naprawdę fascynujące, widzieć jego ewolucję z jednego filmu na drugi, z czego każdy jest nowatorski. Czy to pod technicznym, czy też pod narracyjnym względem.

Mimo że Tenet nie spodobał się wielu widzom, Denis Villeneuve uważa go za arcydzieło. Jest zagorzałym fanem – tak Nolana, jak i jego ostatniej produkcji.

kalendarz wiadomości
2021
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1

2

3 4 5 6 7 8

9

10

11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22

23

24

25 26 27 28 29 30

31

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.