Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 listopada 2022, 18:30

Ten hit Netflixa sprawi, że zapomnisz o serialu Wikingowie

Na Netfliksie często można znaleźć seriale, które okazują się prawdziwymi perełkami. Jedna z nich sprawi, że na dobre zapomnicie o Wikingach i Ragnarze Lodbroku.

Źrodło fot. Barbarzyńcy; Andreas Bareiß; Netflix; 2020
i

Serial Wikingowie do pewnego momentu był jedną z najlepszych produkcji opowiadających historię tytułowego ludu. Duża w tym zasługa niezwykle charyzmatycznej obsady, wśród której prym wiódł Travis Fimmel wcielający się w Ragnara.

Opowiadana w serialu historia została jednak zakończona, ale to nie oznaczało końca przygody z ludem z północy. Na Netfliksie pojawił się spin-off Wikingowie: Walhalla. Niestety, nie spełnił on oczekiwań fanów. Gigant streamingowy oferuje jednak alternatywę, której drugi sezon zadebiutował w zeszłym miesiącu.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Mowa tutaj o serialu Barbarzyńcy, który, jak można się domyślić, opowiada o kompletnie innych czasach. Akcja tej niemieckiej produkcji stworzonej przez Andreasa Heckmanna, Arne Noltinga oraz Jana Martina Scharfa dzieje się w 9 roku naszej ery i opowiada o krwawej walce pomiędzy plemionami germańskimi oraz Cesarstwem Rzymskim, które pragnie skolonizować tamtejsze ziemie.

Warto wspomnieć, że historia pokazana w Barbarzyńcach jest oparta na faktach. Główny bohater serialu, Arminiusz, służył w cesarskiej armii, jednak wraz z innymi pobratymcami z Germanii wzniecił powstanie przeciwko Rzymianom. To właśnie o tym opowiada pierwszy sezon serialu.

Barbarzyńcy spotkali się z całkiem dobrym odbiorem wśród widzów. Wybrane opinie z serwisu Rotten Tomatoes możecie przeczytać poniżej.

Niesamowite widowisko! Postacie są tak dobrze napisane, a konflikty naprawdę wciągają. Poza tym fajnie, że jest oparty na prawdziwej historii. Gratulacje dla Niemców za stworzenie tego arcydzieła – Alma S.

Drugi sezon Barbarzyńców był niesamowity. Jako fanka Wikingów i Upadku królestwa odnalazłam w tym serialu ciekawe spojrzenie na konflikt w innych czasach niż najazdy wikingów. Zamiast tego widzimy germańskie plemiona, które walczą o przetrwanie w wojnie z Cesarstwem Rzymskim. Drugi sezon sprawił, że miałam ciarki i chciało mi się płakać – Karen D.

Barbarzyńcy pomimo swojego dobrego odbioru nie trafili do najchętniej oglądanych nieanglojęzycznych seriali na Netfliksie. Z informacji podanych przez giganta streamingowego wynika, że serial obejrzano na ponad 37 milionach kont w pierwszych czterech tygodniach emisji. Niestety, nie wiadomo, jak długo był on wyświetlany.

Wydaje się jednak, że osiągnięty wynik był wystarczająco zadowalający, ponieważ Barbarzyńcy otrzymali do tej pory dwa sezony i jest szansa, że powstaną kolejne odcinki tej produkcji.

Duża w tym zasługa dokładności w pokazaniu czasów, w jakich dzieje się akcja serialu. Oczywiście, zdarzają się nieścisłości historyczne, jednak nie przeszkadza to w ogólnym odbiorze serialu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej