Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lutego 2021, 14:53

autor: Karol Laska

Szef Marvel Studios broni Daredevila i innych seriali MCU Netflixa. Nie wyklucza ich kontynuacji

Kevin Feige opowiedział podczas jednej z konferencji prasowych o serialach MCU - zarówno tych aktualnie pojawiających się na Disney+, jak i projektów zakończonych bądź zawieszonych dostępnych na Netfliksie.

W SKRÓCIE:
  1. Kevin Feige, szef Marvel Studios, nie myśli na razie kolejnych sezonach WandaVision czy Loki, bo te mają się przede wszystkim bronić jako spójna historia zamknięta w określonej liczbie epizodów;
  2. nie wyklucza on jednak potencjalnych kontynuacji netfliksowych seriali Marvela pokroju Daredevila czy Luke’a Cage’a – po prostu nie chce na ten moment składać obietnic bez pokrycia.

Kevin Feige, prezes Marvel Studios, wziął ostatnio udział w wydarzeniu prasowym organizowanym przez stowarzyszenie TCA (Television Critics Association), podczas którego udzielił odpowiedzi na nurtujące pytania o MCU. Oczywiście nie przytoczymy wszystkich wypowiedzi Feige’a, ponieważ jest ich całe mnóstwo, ale zostały one bardzo szczegółowo zrelacjonowane na Twitterze przez dziennikarza Alexa Zalbena.

Feige podjął przede wszystkim temat seriali MCU, bo, nie ukrywajmy, te aktualnie zajmują głowy większości fanów. Wielką popularnością cieszy się od wielu tygodni WandaVision, a już za rogiem czeka The Falcon and the Winter Soldier, nie wspominając o przełożonym wczoraj Lokim. Według niego najważniejszą cechą tych produkcji jest uniwersalność, która umożliwia satysfakcjonujący seans ludziom niezaznajomionym z całym filmowym uniwersum Marvela.

Co ciekawe poruszono także temat netfliksowych seriali teoretycznie przynależących do MCU pokroju Daredevila, Jessiki Jones czy Luke’a Cage’a. Feige nie zgadza się zdaniem części dziennikarzy, jakoby współczesna polityka MCU była lepsza od tej sprzed kilku lat. On sam dostrzega grupy ludzi, dla których wyżej wspomniane seriale były najlepsze w historii studia. Nie wyklucza także ich potencjalnego powrotu w przyszłości.

Rozjaśnione zostały również wszelkie wątpliwości co do kontynuacji solowych seriali Marvela na Disney+. Telewizyjne produkcje mają być traktowane tak samo jak kinowe, a więc tworzone są przede wszystkim z myślą o tym, aby działały jako spójna całość – bez przesadzonego otwartego zakończenia. Kolejne sezony WandaVision czy Lokiego są więc możliwe, ale dopiero, gdy ktoś wpadnie na dobry pomysł, by przedstawione historie odpowiednio rozwinąć.

A na koniec, w ramach bonusu, warto podkreślić, że Feige potwierdził powstawanie kolejnego Deadpoola. Niby o tym wiedzieliśmy, ale miło usłyszeć to z jego ust. Jak i fakt tworzenia tegoż dzieła z myślą o widzach dorosłych.

  1. Szef Marvel Studios nie boi się o przyszłość MCU i Czarnej Pantery
  2. Strona internetowa Marvela

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

kalendarz wiadomości
2021
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6

7

8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20

21

22 23 24 25 26 27

28

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.