Stwory w Star Wars, z którymi mierzył się Luke, miały być o wiele niebezpieczniejsze

Jeden z ikonicznych przeciwników Luke’a Skywalker z Imperium kontratakuje mógł być o wiele niebezpieczniejszy. Na mroźnej planecie Hoth to Wampy miały być głównym zagrożeniem dla Rebelii.

science fiction
18 maja 2023
3
Źrodło fot. Gwiezdne wojny: część V - Imperium kontratakuje; reż. Irvin Kershner; 20th Century Fox; 1980
i

Początek Gwiezdnych wojen: Imperium kontratakuje przedstawia sytuację rebeliantów na planecie Hoth. W pewnym momencie ich baza zostaje zaatakowana przez imperialne jednostki, co zmusza wszystkich do ewakuacji. W pierwszej wersji scenariusza, którą stworzyła Leigh Brackett, to jednak wampy miały doprowadzić do ewakuacji rebeliantów z Hoth. Populacja stworzeń była o wiele liczniejsza, a także były one niebezpieczniejsze, niż ostatecznie pokazano je w filmie (via Screen Rant).

Wampy miały terroryzować powierzchnię Hoth

Pierwotna wersja scenariusza przedstawiała Wampy jako coś więcej niż bestie przypominające legendarnego Yeti. U Leigh Brackett stwory miały mieć możliwość dosłownego przenikania przez lód, co zdecydowanie zwiększyłoby ich mobilność i uczyniło z nich jeszcze bardziej przerażające kreatury. Jeden z potworów miał tak właśnie uciec, gdy został uderzony mieczem świetlnym Luke’a Skywalkera podczas ataku wampów na rebelianckie centrum dowodzenia.

Stwory w Star Wars, z którymi mierzył się Luke, miały być o wiele niebezpieczniejsze - ilustracja #1
Gwiezdne wojny: część V - Imperium kontratakuje; reż. Irvin Kershner; 20th Century Fox; 1980

Wspomniane potwory w oryginalnej wersji scenariusza prawie powstrzymały ucieczkę ocalałych z Hoth. Gdy bohaterowie zbierali się do odlotu Sokołem Millenium, praktycznie znikąd miały pojawić się wampy, niszcząc wszystkie napotkane na drodze myśliwce i niewiele brakowało aby ten sam los podzielił kultowy statek Hana Solo. Już sam kontakt z wampami miał być zabójczy, o czym przekonałby się Chewbacca. Wookie miał walczyć z jedną z bestii, która znacznie nad nim górowała i dotyk wystarczał, żeby zabójcze zimno prawie uśmierciło towarzysza Hana Solo.

Ostateczna wersja Imperium kontratakuje przedstawia całkowicie inną wizję wampów, które może są niebezpieczne, ale na pewno nie w takiej skali, co w oryginalnym pomyśle. W filmie bazę rebeliantów atakują imperialne jednostki, a nie lokalne bestie. Ewidentnie twórcy nie chcieli poświęcać dużo czasu na walkę, która w żaden sposób nie jest powiązana z główną fabułą. Na pewno ciekawie byłoby zobaczyć zrealizowaną pierwszą wersję scenariusza, co nie zmienia faktu, że ostateczna jest bardzo dobra. W końcu przez wielu fanów Imperium kontratakuje jest uważane za najlepszy film sagi.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Internautka przewidziała zakończenie Sukcesji, dzięki znajdującej się na widoku wskazówce

Internautka przewidziała zakończenie Sukcesji, dzięki znajdującej się na widoku wskazówce