Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lipca 2022, 13:05

autor: Ania Orzech

Squid Game z historyczną nominacją do nagrody Emmy

Poznaliśmy nominacje do nagrody Emmy. Na liście znalazł się serial Squid Game Netflixa, który stał się pierwszą serią nieanglojęzyczną nominowaną do tego wyróżnienia.

kadr z serialu Squid Game

Ogłoszono listę nominowanych do nagród Emmy 2022. Oczywiście nie obyło się bez kolejnych rekordów. W tym roku szansę na statuetkę otrzymał południowokoreański serial Squid Game, który stał się pierwszą obcojęzyczną serią nominowaną do nagrody dla Najlepszego serialu dramatycznego.

Squid Game będzie walczył o zwycięstwo z serialami Better Call Saul, Euphoria, Ozark, Severance, Stranger Things, Succession i Yellowjackets.

Południowokoreański serial otrzymał łącznie aż czternaście nominacji.

Historyczne osiągnięcie serialu Squid Game

Nominacje Emmy Awards zostały ogłoszone 12 lipca i po raz pierwszy w kategorii głównej nominowano serial w języku innym niż angielski. Zaszczyt ten otrzymała niezwykle popularna seria Squid Game, która ma okazję zdobyć nagrodę dla Najlepszego serialu dramatycznego.

W odpowiedzi na historyczną nominacje serialu, twórca Hwang Dong-hyuk tak wyraził swoją radość:

Czuję się tak szczęśliwy i zaszczycony, że Squid Game stało się pierwszą nieanglojęzyczną serią nominowaną do nagród Emmy. Mam nadzieję, że to osiągnięcie sprawi, iż świat będzie miał jeszcze więcej okazji do cieszenia się i doceniania wzajemnie swoich treści, nie zważając na bariery kultury i języka.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Obsada serialu Squid Game nominowana do nagrody Emmy w kilku kategoriach

Z obsady serialu Squid Game doceniono aż pięć gwiazd wytypowanych do nagród aktorskich, co czyni ich pierwszymi rodzimymi koreańskimi aktorami w historii, którzy zdobyli nominacje w swoich kategoriach.

Lee Jung Jae jest nominowany w kategorii Aktor pierwszoplanowy w serialu dramatycznym, a Jung Ho Yeon w kategorii Aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym. Park Hae Soo i Oh Young Soo są nominowani w kategorii Aktorów drugoplanowych w serialu dramatycznym, a Lee Yoo Mi w kategorii Aktorka gościnna w serialu dramatycznym.

Squid Game otrzymało również nominacje w kategoriach reżyserskich.

Reżyser Hwang Dong Hyuk stał się pierwszym Koreańczykiem, którego wytypowano do nagrody Emmy za reżyserię i scenariusz, zdobywając nominacje zarówno za Wybitną reżyserię serialu dramatycznego, jak i za Wybitny scenariusz serialu dramatycznego.

Pozostałe nagrody, do których Squid Game został nominowany w tym roku to: Najlepsza scenografia w fabularnym programie współczesnym (godzinnym lub dłuższym), Najlepsze zdjęcia w serialu godzinnym kręconym przy użyciu jednej kamery, Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery, Najlepszy muzyczny motyw przewodni, Najlepsze efekty specjalne w odcinku oraz Najlepszy występ kaskaderski.

Rozdanie nagród Emmy odbędzie się we wrześniu. Gratulujemy obsadzie i ekipie Squid Game historycznego osiągnięcia oraz licznych nagród!

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.