Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 października 2021, 13:15

autor: Ignacy Kruk

Białe buty Vans hitem dzięki Squid Game - strój z serialu bestsellerem

Wszystko wskazuje na to, że ogromne liczby fanów Squid Game już teraz przygotowują się na tegoroczne Halloween. Ikoniczne elementy ubioru z serii biją rekordy popularności, a włodarze marki Vans mają powody do świętowania.

Nazywanie sukcesu Squid Game ogromnym zdaję się być niedopowiedzeniem. Niedługo po osiągnięciu niespotykanej wręcz popularności, serial stał się źródłem wielu niecodziennych problemów. Wystarczy wspomnieć o pozwie wniesionym przez jednego z koreańskich dostawców internetu (o czym pisaliśmy w poniedziałek), a także o koniecznej modyfikacji jednej ze scen w pierwszym odcinku produkcji. Problem (szerzej opisany tutaj) dotyczył numeru telefonu, którego posiadacz został zalany tysiącami połączeń od co bardziej zaangażowanych fanów produkcji.

Nieprzewidziane skutki wielkiego sukcesu serii zdają się nie mieć końca. Jak donosi serwis Variety, ikoniczne elementy ubioru ze Squid Game stały się bestsellerem internetowych sklepów pokroju Amazona.

Białe buty Vans hitem dzięki Squid Game - strój z serialu bestsellerem - ilustracja #1

Oprócz charakterystycznych zielono-białych strojów ogromną popularnością cieszą się również białe buty marki Vans, przypominające te z serialu. Według statystyk ze strony Sole Supplier, od premiery produkcji obuwie odnotowało 78-krotny wzrost sprzedaży. Nagły skok popularności nie ominął nawet bardziej nietypowych przedmiotów w rodzaju masek do szermierki – najwyraźniej część fanów zdecydowała upodobnić się do złowieszczych strażników.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że zamiast klasycznych obcych, seryjnych morderców etc. podczas tegorocznego Halloween uświadczymy częściowej rekonstrukcji rzeczywistości z produkcji Netflixa. Pozostaje mieć nadzieję, że fascynacja serialem pozostanie w sferze przebrań i względnie niegroźnych telefonów.

kalendarz wiadomości
2021
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1

2

3 4 5 6 7 8

9

10

11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22

23

24

25 26 27 28 29 30

31

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.