Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 stycznia 2022, 14:56

autor: "Ignacy Kruk"

Showrunner Vikings: Valhalla dzieli się radą, jaką otrzymał od twórcy oryginału

Michael Hirst, główny producent Wikingów chciałby, żeby spin-off serii skupił się na jednym, bardzo konkretnym aspekcie związanym z wczesnymi sezonami oryginału.

Premiera spin-offu Wikingów o podtytule Walhalla coraz bliżej. Wyjątkowo rozbudowany, 24-odcinkowy pierwszy sezon ma nam zagwarantować brutalne bitwy, wyraziste postacie i skomplikowaną warstwę polityczną, krótko mówiąc, wszystko to, co ceniliśmy w historii Ragnara Lodbroka.

Mimo, że prace nad serialem nadzoruje inny zespół, showrunner Walhalli, Jeb Stuart, bardzo ceni zdanie twórców oryginału i chce utrzymać swoją produkcję w tym samym duchu. Podczas wywiadu z serwisem Polygon, Stuart wspomniał radę, którą otrzymał od Michaela Hirsta - głównego producenta Wikingów. Hirst poradził mu, żeby podkreślić nostalgiczny aspekt opowiadanej historii:

Od razu zrozumiałem co miał na myśli. Wraz z rozwojem serialu będziemy musieli porzucić niektóre elementy z poprzednich sezonów. Moim celem jest wywołanie u widzów refleksji po obejrzeniu obu seriali [Wikingowie i Wikingowie: Walhalla - dop. red.], czegoś w rodzaju: “Wow, to było naprawdę dobre, gdy po prostu zabijali Saksonów, dobrze wspominam prostotę tamtych momentów”.

Wszystko wskazuje na to, że twórcy chcą postawić mocny nacisk na pokazanie ewoluującej perspektywy i skali, która zmienia się wraz z biegiem serialu, co ma ostatecznie przełożyć się na silne poczucie nostalgii.

Akcja nadchodzącej serii osadzona jest 100 lat po wyprawie Ragnara Lodbroka do Anglii i opowie o zmierzchu ery wikingów. Produkcja przedstawi losy takich historycznych postaci, jak Leif Eriksson (Sam Corlett), Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson), Emma z Normandii (Laura Berlin) oraz Harald III Srogi (Leo Suter).

Wikingowie: Walhalla zadebiutuje na Netflixie 25 lutego.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.