Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 lutego 2023, 14:48

Przyszłość Shazama w DC zależeć będzie od popularności Shazam! Gniew bogów, twierdzi reżyser

Reżyser Shazama 2, David F. Sandberg, zdradził, że przyszłość Shazama w nowym DCU zależeć będzie głównie od odbioru nadchodzącej drugiej części serii. Twórca odniósł się również do plotek, jakoby film kolidował z planem Jamesa Gunna na kolejne widowiska z tego uniwersum.

Źrodło fot. Shazam! Gniew bogów, David F. Sandberg, New Line Cinema, 2023
i

Blisko miesiąc temu nowi współdyrektorzy DC Studios, James Gunn i Peter Safran, przedstawili swój daleko idący plan na przyszłość DCU. Na obszernej liście zapowiedzianych produkcji zabrakło m.in. dalszych przygód Shazama. Czy oznacza to, że Zachary Levi, wcielający się w tytułowego bohatera, podzieli los Henry’ego Cavilla? Na ten temat wypowiedział się niedawno reżyser filmu Shazam! Gniew bogów.

W odpowiedzi na zadane przez jednego z fanów pytanie, David F. Sandberg odpowiedział, że przyszłość Shazama zależeć będzie głównie od popularności drugiej części widowiska. Jeśli ta będzie wystarczająco duża, to według reżysera James Gunn nie odważy się anulować kolejnych projektów z serii. Ponadto filmowiec dodał, że zapewniono go, że cykl nie ma w sobie niczego, co kolidowałoby z planami na DCU.

Na pewno tego nie zrobi, jeśli ludzie pójdą zobaczyć film. Powiedziano mi, że w filmach o Shazamie nie ma nic, co byłoby sprzeczne z przyszłymi planami DC. Istnieje więc szansa pojawienia się więcej Shazama, a jeśli tego właśnie chcesz, najlepszym rozwiązaniem jest obejrzenie filmu – napisał na Twitterze.

Co ciekawe, podobnego komentarza – w odniesieniu do plotek, jakoby Shazam 2 wymagał zmian, aby dopasować obraz pod kątem przyszłych filmów z uniwersum – Sandberg udzielił niedawno na Reddicie. Twórca zaznaczył wówczas, że James Gunn i Peter Safran otrzymali gotowy film pod koniec października zeszłego roku i zdecydowali nie wprowadzać w nim żadnych poprawek.

… Gotowy film został dostarczony pod koniec października ubiegłego roku, a więc tuż przed oficjalnym rozpoczęciem pracy [Gunna i Safrana]. Jasne, czasami wytwórnie mogą dodawać sceny lub wprowadzać zmiany w ostatniej chwili, ale w Shazam nic się nie zmieniło. To niezależna historia i powiedzieli mi, że nie wpływa ani nie koliduje z przyszłymi planami DC, więc nie ma powodu, aby cokolwiek zmieniać – wyjaśnił Sandberg.

Na koniec przypomnijmy, że Shazam! Gniew bogów będzie miał premierę w kinach 17 marca 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej