Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 stycznia 2023, 11:20

Serial The Last of Us - wyjaśniamy zakończenie 1. odcinka

Za nami pierwszy odcinek serialu The Last of Us. Osobom niezaznajomionym z fabułą gry, na której oparte jest widowisko, wyjaśniamy zakończenie premierowego epizodu.

Źrodło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023
i

Uwaga! W tekście znajdują się spoilery z serialu i gry The Last of Us.

Stało się. Po długim wyczekiwaniu na platformie HBO Max zadebiutował pierwszy odcinek serialu The Last of Us. Co prawda już od wielu miesięcy wiedzieliśmy, że widowisko oparte na popularnej grze o tym samym tytule będzie ekranizacją niezwykle wierną materiałowi źródłowemu. Jednakże dopiero teraz mamy szansę w pełni skonfrontować nasze oczekiwania z rzeczywistością.

HBO Max kupisz tutaj

Akcja serialu toczy się w 2023 roku, czyli 20 lat po tym, jak epidemia śmiertelnie groźnego grzyba niemal całkowicie zniszczyła ludzką cywilizację. Historia rozpoczyna się w Bostonie, w specjalnie wyznaczonej strefie, w której ocalali żyją pod kontrolą wojska. Główny bohater, Joel, zostaje wynajęty do przetransportowania (z bliżej nieokreślonego powodu) dziewczynki o imieniu Ellie na zachód Stanów Zjednoczonych.

Zakończenie pierwszego odcinka w odniesieniu do gry

W końcówce premierowego odcinka The Last of Us wydarzyło się jednak coś, co dla osób nieznających gry od Naughty Dog, może okazać się niezrozumiałe. Otóż, gdy Joel i Ellie próbują wydostać się z Bostonu, napotykają na swojej drodze żołnierza, który stara się nie dopuścić do ich wydostania się ze strefy. W trakcie robienia im badania na obecność wirusa, Ellie atakuje mężczyznę przez co ten gotów jest ją zastrzelić. Joel w przypływie szału powala napastnika brutalnie się z nim rozprawiając.

Gdy zagrożenie ze strony żołnierza mija, urządzenie do badania wykazuje, że Ellie jest zarażona. Dziewczyna jednak szybko wyjaśnia, że ugryzienie zainfekowanego odbyło się przed trzema tygodniami, a ona nadal nie wykazuje żadnych oznak choroby. Co ciekawe, we wcześniejszym fragmencie odcinka dowiadujemy się, że infekcja w najlepszym przypadku, rozwija się dopiero dzień po zakażeniu. Mało tego, biorąc pod uwagę, że Ellie została ugryziona w rękę, infekcja powinna rozwinąć się u niej maksymalnie po kilku godzinach.

Aby lepiej zrozumieć powyższe zakończenie, należy zgłębić oryginalną produkcję od studia Naughty Dog. W grze przemytnik Joel zostaje wynajęty do przetransportowania Ellie do Salt Lake City. Po drodze okazuje się, że dziewczyna rzeczywiście jest w pełni odporna na grzyba, który niemal doszczętnie wybił ludzką cywilizację. Gdy bohaterowie docierają w wyznaczone miejsce, Joel dowiaduje się, że dziecko ma posłużyć jako lekarstwo na wirusa. Niestety, do stworzenia szczepionki konieczne będzie usunięcie zainfekowanej części mózgu Ellie, co ostatecznie zabiłoby ją. Bohater decyduje się jednak uchronić dziecko przed pewną zgubą. Finalnie oboje uciekają z ośrodka badawczego.

Co ciekawe, w grze nigdy nie zostało wprost wyjaśnione, czemu Ellie zawdzięcza swoją odporność. Być może serial – który ma szansę na znacznie szersze przedstawienie historii bohaterów – odpowie nam na to pytanie. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać kolejnych odcinków.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob

1

2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.