Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2023, 12:30

Twórca The Last of Us o tym, dlaczego 1. odcinek kończy się piosenką Depeche Mode

Premierowy odcinek kończy się piosenką Never Let Me Down Again zespołu Depeche Mode. Twórca serialu The Last of Us zdradził, dlaczego wybrano właśnie ten utwór.

Źrodło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023
i

Uwaga, poniższy tekst zawiera spoilery dotyczące fabuły premierowego odcinka serialu The Last of Us.

Osoby, które zdążyły już obejrzeć pierwszy odcinek serialu The Last of Us, wiedzą, że na samym końcu, kiedy Ellie, Joel i Tess wydostają się ze strefy kwarantanny, w tle rozbrzmiewa piosenka Never Let Me Down Again kultowego zespołu Depeche Mode. Co ciekawe, wybór utworu nie był przypadkowy.

W trakcie oficjalnego podcastu HBO poświęconego The Last of Us twórca serialu, Craig Mazin, zdradził, dlaczego wspólnie z Neilem Druckmannem zdecydowali się umieścić w finale epizodu akurat tę piosenkę. Filmowiec wyjaśnił, że – idąc śladem oryginalnej serii TLoU – chcieli zawrzeć w serialu muzykę, która miałaby w sobie jednocześnie radość i mrok.

W serii gier The Last of Us jest wielka tradycja wykorzystywania muzyki z lat 80. "Lata 80. oznaczają kłopoty". Uwielbiam ten tekst, ponieważ jedną z rzeczy, które Neil tak pięknie zrobił w Naughty Dog, jest skrzywdzenie cię przez to, co kochasz, a także wzięcie tych pięknych, radosnych oraz optymistycznych chwil i nadanie im mrocznego charakteru. Wiele utworów z lat 80. jest wesołych i zabawnych, ale w tym przypadku szukałem piosenki, która byłaby jednocześnie mroczna pod względem lirycznym. W Never Let Me Down Again chodzi o to, że "jadę na przejażdżkę z moim najlepszym przyjacielem" – śpiewał o narkotykach, to była piosenka o uzależnieniu. Cóż, Ellie ma zamiar przejechać się ze swoim najlepszym przyjacielem, a Joel jest niebezpiecznym człowiekiem. Joel ma zamiar przejechać się ze swoją najlepszą przyjaciółką, chociaż jeszcze nie wie, że ona jest jego najlepszą przyjaciółką. Ona jest niebezpiecznym dzieckiem. A jeśli chodzi o tytuł "nigdy mnie nie zawiedziesz"? Oni się wielokrotnie zawiodą, ale też wielokrotnie będą mogli na sobie polegać. Ta myśl była naprawdę ciekawym sposobem na wprowadzenie do historii – tłumaczył Mazin.

Warto dodać, że utwór Depeche Mode to nie jedyna piosenka, jaką możemy usłyszeć w premierowym odcinku The Last of Us. W scenach retrospekcji z 2003 roku w tle rozbrzmiewa m.in. White Flag Dido oraz I'm with You Avril Lavinge.

Poniżej udostępniamy teledysk piosenki Never Let Me Down Again grupy Depeche Mode.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob

1

2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.