Netflix stworzy anime Scott Pilgrim i usłyszymy w nim aktorów z filmu z 2010 roku

Netflix ogłosił prace nad nowym anime. Scott Pilgrim wróci na ekrany, a wraz z nim aktorzy z filmu z 2010 roku.

news
31 marca 2023
4
Źrodło fot. Scott Pilgrin kontra świat, Edgar Wright, Universal Pictures, 2010
i

Na początku 2022 roku pojawiły się doniesienia, że Netflix pracuje nad serialem anime opartym na popularnych komiksach z serii Scott Pilgrim autorstwa Bryana Lee O’Malleya. I te informacje w końcu potwierdziły się, streamingowy gigant dał zielone światło projektowi.

Akcja, tak jak w oryginale, skupi się na losach Scotta Pilgrima, młodego muzyka, który zakochuje się w tajemniczej Ramonie Flowers. Aby zdobyć jej serce, będzie musiał pokonać jej siedmiu byłych chłopaków. Ta niezwykła i pełna akcji historia zadebiutuje na Netfliksie nie prędzej niż w 2024 roku.

Warto w tym miejscu przypomnieć o filmie Scott Pilgrim kontra świat z 2010 roku. Netflix stawia na anime, w którym głosy postaciom użyczą aktorzy właśnie z tej produkcji. Dodatkowo należy wspomnieć także o tym, że Bryan Lee O’Malley, autor komiksów, będzie pełnił funkcję współautora i producenta wykonawczego serialowej wersji przygód Scotta Pilgrima od Netfliksa.

Zbieramy zespół z powrotem! Cera i Winstead, Bhabha, Culkin, Evans, Kendrick, Larson, Pill, Plaza, Routh, Schwartzman, Simmons, Webber, Whitman i Wong. To będzie gwiazdorska obsada doskonale skompletowana przez Edgara Wrighta. Jako że Science SARU może się poszczycić fenomenalnym poziomem animacji, nie mogliśmy prosić o lepszy zespół do tej przygody. Nie możemy się doczekać, aż fani i nowi widzowie zobaczą, co my i nasi partnerzy przygotujemy. To będzie szalona jazda! – podają twórcy serialu.

Wymienione osoby pracowały przy filmie z 2010 roku. Artyści powrócą jako aktorzy głosowi swoich postaci. Na oficjalnym kanale Netfliksa na YouTubie zaprezentowano krótki zwiastun, przedstawiający pełną obsadę serialu.

Podekscytowania nie krył też scenarzysta nowego anime Netfliksa, Edgar Wright, który pełnił rolę reżysera pierwszej adaptacji komiksu.

Jednym z największych i najprzyjemniejszych osiągnięć w mojej karierze była praca nad Scottem Pilgrimem. Od czasu premiery filmu w 2010 roku stawialiśmy pytania i szukaliśmy odpowiedzi, wspominaliśmy i czytaliśmy te komiksy charytatywnie, ale nigdy nie było okazji, by ponownie spotkać się z całą ekipą przy prawdziwie dużym projekcie. Aż do teraz. Bryan Lee O’Malley i BenDavid Grabinski stworzą serię anime Scott Pilgrim, która nie tylko rozszerzy to uniwersum, ale także… Cóż, po prostu musisz to zobaczyć. Jestem szczęśliwy, mogąc ogłosić, że pomogłem nakłonić oryginalną obsadę do użyczenia głosu bohaterom w tej nowej, epickiej przygodzie. Czeka Was uczta.

W roli showrunnera świeżej adaptacji komiksów wystąpi BenDavid Grabinski. Premiera na Netfliksie odbędzie się prawdopodobnie w 2024 roku.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Autor od 30 lat czekał na tę ekranizację. Wreszcie powstała, ale jej przyszłość jest niepewna

Autor od 30 lat czekał na tę ekranizację. Wreszcie powstała, ale jej przyszłość jest niepewna

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Gdyby Buu z Dragon Ball wchłonął Broly'ego, to mógłby tak wyglądać

Gdyby Buu z Dragon Ball wchłonął Broly'ego, to mógłby tak wyglądać

John Wick przegrałby z Tylerem Rakiem? Tak uważa reżyser Extraction 2

John Wick przegrałby z Tylerem Rakiem? Tak uważa reżyser Extraction 2