Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 sierpnia 2022, 23:46

Ród Smoka - kim jest Daemon Targaryen?

Daemon Targaryen, jako brat króla Viserysa I Targaryena, będzie jedną z najważniejszych postaci w nadchodzącym serialu HBO Ród Smoka. Uzdolniony wojownik i jeden z najlepszych jeźdźców smoków wpłynie na przyszłe losy Westeros.

Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery fabularne dotyczące serialu Ród Smoka.

Ród smoka nie będzie miał tylko jednego głównego bohatera. W trakcie trwania serialu poznamy historie wielu osób powiązanych ze szczytami władzy w okresie poprzedzającym Taniec Smoków. Daemon Targaryen będzie jedną z najważniejszych i na pewno najciekawszych postaci.

Daemon Targaryen najpierw był wojownikiem, a potem księciem

Daemon był synem księcia Baelona Targaryena i bratem króla Viserysa I Targaryena. Z zapisków maestrów wynikało, że młody książę był śmiały, odważny oraz niebezpieczny w walce i od razu reagował na każdą kierowaną do niego obrazę. Uwielbiał potyczki, polowania i turnieje, których sam był gwiazdą, a jego umiejętności wysoko ceniło wiele osób.

Natomiast w walce nosił pełną zbroję i posługiwał się valyriańskim mieczem „Mroczną siostrą”, a gdy trzeba było dosiadał swojego smoka Caraxesa. W pewnym momencie życia podbił południowy łańcuch wysp Stopnie i ogłosił się ich królem. W ciągu kilku lat jednak zrezygnował z rządzenia i koronę oddał swojemu bratu.

To pokazywało sprzeczne podejście Daemona do władzy. Chciał zasiąść na Żelaznym Tronie i uważał siebie za następcę swojego brata Viserysa, ale jednocześnie nie okazywał zainteresowania samym rządzeniem, które byłoby głównym elementem bycia królem.

Ród Smoka - kim jest Daemon Targaryen? - ilustracja #1
HBO: Matt Smith, Materiały promocyjne, 2022

HBO Max kupisz tutaj

Daemon wolał zajmować się czym innym i podobała mu się pozycja dowódcy straży miejskiej. To on wprowadził złote płaszcze, od których w późniejszych latach formacja zyskała swoją nazwę. Sami strażnicy uwielbiali księcia, ponieważ zorganizował dla swoich podwładnych lepsze uzbrojenie, a przestępczość w mieście spadła dzięki temu, że Daemon nie stronił od surowych kar.

Nie unikał również rozrywek, które, mogłyby się wydawać, nie przystoją komuś z królewskiego rodu. Podobno znał każdego kieszonkowca, hazardzistę i każdą prostytutkę. Jedna z nich, Mysaria, została nawet jego kochanką i o ile sam Daemon nazywał siebie „Księciem miasta”, to szerzej znano go jako „Lorda Zapchlony tyłek” z powodu dzielnicy, w którą często się zapuszczał.

Wszystkich jednak bardziej zaszokował potajemny ślub Daemona z siostrzenicą, Rhaenyrą Targaryen. Wybuchł ogromny skandal, ponieważ od śmierci poprzednich małżonków pary nie minęło nawet pół roku. Wcześniej oboje konkurowali ze sobą w wyścigu o Żelazny Tron, ale połączył ich wspólny cel, o który postanowili walczyć do końca.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.