Rebel Moon - wszystko, co wiemy o kosmicznej operze Netflixa od Zacka Snydera

Rebel Moon, produkcja zwana również „Gwiezdnymi wojnami Zacka Snydera”, to gorąco oczekiwane widowisko Netfliksa. Zebraliśmy dla Was wszystkie informacje o filmie – obsadzie, fabule, bohaterach i dacie premiery.

science fiction
Pamela Jakiel 12 czerwca 2023
5
Źrodło fot. Rebel Moon, Zack Snyder, Netflix, 2023.
i

Rebel Moon to nadchodząca produkcja Zacka Snydera. Stworzone dla Netfliksa widowisko ma przypominać Gwiezdne wojny, lecz jednocześnie odróżniać się od produkcji Disneya i Lucasfilmu mroczniejszym klimatem. Przedstawiamy to, co do tej pory wiadomo o oczekiwanym dziele.

Przypomnijmy, że droga Rebel Moon na małe ekrany była wyboista. Choć pomysł na historię zrodził się w umyśle reżysera już w późnych latach 80., kiedy był studentem, to dopiero teraz doczekał się realizacji. Mimo że reżyser przedstawił swój projekt najpierw Lucasfilmowi, a następnie Disneyowi, to rozmów nie udało się sfinalizować. W końcu Snyder postanowił przekształcić swoją wizję w odrębną kosmiczną opowieść dla Netfliksa.

Rebel Moon – fabuła

Fabuła tej kosmicznej opery opowie o bandzie wyrzutków, uchodźców i malkontentów, którzy pochodzą z różnych planet. Akcja rozgrywa się w galaktyce podbitej przez Mother World – imperium, które ma w swojej garści niemal wszystko i wszystkich. I tak kiedyś pokojowa kolonia stanie w obliczu egzystencjalnego zagrożenia ze strony armii tyrana Regenta Balisariusa. Mieszkańcy, w desperackiej próbie odparcia zła, wysyłają Korę, młodą kobietę o burzliwej przeszłości, aby zwróciła się o pomoc do różnych wojowników z sąsiednich planet. Oto, jak brzmi oficjalny opis filmu (via Collider):

Młoda kobieta poszukuje wojowników z różnych planet, aby walczyć z tyrańskimi armiami terroryzującymi jej spokojną kolonię.

Bohaterka ma szansę zapoczątkować rebelię, a w tym celu rekrutuje najbardziej odważnych, ale i najniebezpieczniejszych wojowników w całej galaktyce.

Rebel Moon – obsada i bohaterowie

  • Sofia Boutella wcieli się w Korę, młodą kobietę, odpowiedzialną za zorganizowanie obrony przed siłami Regenta Balisariusa.
  • Anthony Hopkins wystąpi w roli Jimmy'ego, uczuciowego, zmechanizowanego robota JC1435, który niegdyś chronił pokonanego króla.
  • Djimon Hounsou dołączył do obsady jako Generał Titus, były przywódca imperialnej armii.
  • Ed Skrein gra Regenta Balisariusa, okrutnego i przebiegłego władcę.
  • Charlie Hunnam wciela się w bohatera imieniem Kai, najemnika i pilota statku kosmicznego. Mężczyzna pomaga Korze w rekrutowaniu wojowników.
  • Michiel Huisman kreuje Gunnara, łagodnego farmera, który jeszcze nie pojmuje, jak wielkie jest zagrożenie ze strony Mother World.
  • Staz Nair to w filmie będący blisko z naturą kosmiczny Tarzan.
  • Doona Bae portretuje Nemesis, czyli dzierżącą płonące miecze wojowniczkę, będącą częściowo maszyną.

Inni członkowie obsady widowiska Snydera to m.in. Cleopatra Coleman, Jena Malone, Cary Elwes, Stuart Martin, Kingston Foster, Ray Fisher, Fra Free, Corey Stoll, Alfonso Herrera oraz Ingvar Eggert Sigurosson.

Ile części i wersji ma Rebel Moon?

Rebel Moon jest dylogią. Widowisko podzielone zostało na dwie części, a to ze względu na obszerny materiał fabularny, jakim dysponował reżyser. Produkcję Netfliksa otrzymamy aż w dwóch wersjach, z których jedna będzie o kategorii R, czyli w wersji reżyserskiej, tzw. „wersji dla dorosłych”.

Kiedy premiera i zwiastun Rebel Moon?

Pierwsza część trafi na platformę Netflix 22 grudnia 2023 roku. To, kiedy druga część ujrzy światło dzienne, nie zostało jeszcze ogłoszone, ale reżyser zapewnia, że nastąpi to niedługo później. Zwiastun ukaże się kilka miesięcy przed premierą widowiska.

Do grona twórców Rebel Moon, oprócz Zacka Snydera, należą producent Eric Newman, z którym reżyser pracował nad swym pierwszym filmem, Deborah Snyder, scenarzyści Kurt Johnstad oraz Shay Hatten, którzy odpowiednio napisali ze Snyderem scenariusze do filmów 300 oraz Armia umarłych.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Chris Hemsworth zdradził, jaki wpływ miała na niego proteza nosa w Furiosie. „Patrzyłem w lustro, nie widziałem siebie”

Chris Hemsworth zdradził, jaki wpływ miała na niego proteza nosa w Furiosie. „Patrzyłem w lustro, nie widziałem siebie”

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii