Problem trzech ciał od dziś obejrzysz na Netflixie. Megaprodukcja sci-fi od twórców Gry o tron kosztowała więcej niż hit HBO

Problem trzech ciał, gorąco oczekiwana produkcja science fiction Netfliksa, wreszcie trafiła na platformę. Już od dziś możecie sprawdzić, czy kosztowny i ambitny serial się udał.

science fiction
Pamela Jakiel 21 marca 2024
2
Źrodło fot. Problem trzech ciał, David Benioff, Netflix, 2024
i

Problem trzech ciał to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali sci-fi tego roku. Szumnie zapowiadana produkcja wreszcie zawitała na Netflixa. Od dzisiaj, 21 marca, użytkownicy serwisu mogą obejrzeć serię, za którą odpowiadają twórcy Gry o tron, David Benioff i D.B. Weiss.

O projekcie giganta streamingu było głośno na długo przed premierą. I nie chodzi tylko o to, że seria stanowi adaptację powieści Liu Cixina. Wrażenie robi gigantyczny budżet, jaki mieli do dyspozycji filmowcy. Jak donosi Wall Street Journal, Problem trzech ciał kosztował więcej niż najdroższy sezon Gry o tron HBO. Każdy odcinek produkcji Netfliksa pochłonął ok. 20 mln dolarów, a budżet całego serialu szacuje się na 200 mln dolarów. Dla porównania dodajmy, że na najdroższe epizody hitu fantasy HBO wydano po ok. 15 mln.

Przypomnijmy, że produkcja ukazuje konsekwencje pewnej decyzji, którą w latach 60. podjęła pewna młoda mieszkanka Chin. Echa tego wydarzenia odbijają się w czasie i przestrzeni aż do współczesności. Po latach grupa naukowców stawia czoła ogromnemu zagrożeniu dla ludzkości.

Serial podzielił krytyków. Branżowi dziennikarze nie są zgodni, czy mamy do czynienia z arcydziełem, czy z przeciętną adaptacją. Na tę chwilę w serwisie Rotten Tomatoes Problem trzech ciał pozytywnie oceniło 76% recenzentów. Produkcja Netfliksa zdecydowanie mniej spodobała się pierwszym widzom. Tylko połowie z nich seria sci-fi przypadła do gustu. Ta ocena może się jeszcze zmienić, ponieważ odcinki są dostępne na platformie od niedawna.

Poniżej zamieszczamy zwiastun serialu.

Problem trzech ciał - zwiastun

Problem trzech ciał jest już na Netfliksie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?