Prequel Igrzysk śmierci z przewidywanym terminem premiery. Zdjęcia ruszą w następnym roku

The Ballad of Songbirds and Snakes, czyli ekranizacja prequela do Igrzysk śmierci, trafi do kin dopiero za kilka lat. Wytwórnia Lionsgate zdradziła też, kiedy rozpocznie się proces produkcyjny dzieła.

news
Karol Laska 7 sierpnia 2021
2

W kwietniu 2020 roku wytwórnia Lionsgate zapowiedziała filmową ekranizację prequela Igrzysk śmierci pod tytułem The Ballad of Songbirds and Snakes. Ogłoszono wówczas, że za reżyserię dzieła weźmie się Francis Lawrence, który stanął za kamerą na planie trzech ostatnich części serii, scenariusz napisze Michael Arndt, a stanowisko producentów zajjmą Nina Jacobson oraz Brad Simpson. Po ponad roku posuchy informacyjnej na temat dzieła, Lionsgate w końcu zabrało głos.

Firma planuje rozpocząć zdjęcia do The Ballad of Songbirds and Snakes w pierwszej połowie 2022 roku. Aktualnie trwają prace preprodukcyjne polegające między innymi na przeprowadzeniu odpowiedniego castingu. Wiadomo też, mniej więcej, jaki termin premiery jest w planach twórców. Mówi się albo o końcówce 2023 roku albo początku 2024 roku (via Deadline). Być może prace nad dziełem ruszyłyby nieco szybciej, gdyby nie pandemia koronawirusa.

Przypominamy, że The Ballad of Songbirds and Snakes opowiada historię młodości Coriolanusa Snowa, bohatera znanego wszystkim fanom serii (był prezydent państwa Panem odgrywany przez Donalda Sutherlanda). Tłumaczy naprawdę zawiłą ścieżkę tejże postaci do zajęcia jakże ważnego politycznego stanowiska i poddania się totalitarnym zapędom. Brzmi ciekawie i na pewno inaczej od tego, co widzieliśmy we wcześniejszych odsłonach Igrzysk śmierci.

  1. Strona internetowa marki Igrzyska śmierci

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kogo poślubi Francesca w Bridgertonach? Oto, kto zostanie jej mężem

Kogo poślubi Francesca w Bridgertonach? Oto, kto zostanie jej mężem

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?