Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 września 2022, 17:04

Poznaliśmy powody, przez które Viserys z Rodu smoka obstaje przy Rhaenyrze jako następczyni

Serialowy Ród smoka z odcinka na odcinek coraz bardziej zaskakuje i wydaje się, że twórcy nie zamierzają zwalniać tempa. Produkcja posiada kilka mocnych wątków, które wybrzmiewają coraz bardziej z każdym tygodniem. Jednym z nich zdecydowanie jest popieranie przez króla Viserysa jego córki w roli następczyni tronu. .

Źródło fot.: Ród smoka; Miguel Sapochnik; HBO; 2022

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery związane z serialem Ród smoka.

Już od pierwszego odcinka było wiadomo, że chęć zrobienia z Rhaenyry następczyni tronu będzie oddziaływać na cały Ród smoka. Decyzja podjęta przez króla Viserysa nie została zbyt ciepło przyjęta przez członków rodu Targaryenów. Nieposiadający męskiego potomka władca nie miał jednak wyboru.

HBO Max kupisz tutaj

Wydawać by się mogło, że po urodzeniu chłopca z małżeństwa z Alicent Hightower wszystko powinno się zmienić. Jednak pomimo niezliczonych nacisków, z jakimi musiał borykać się Viserys, król postanowił pozostać przy swojej pierwotnej decyzji.

Na temat tego wątku w ostatnim oficjalnym podcaście Rodu smoka postanowiła wypowiedzieć się Sara Hess, jedna ze scenarzystek serialu tworzonego przez HBO (via Screen Rant).

Viserys był głęboko zakochany w swojej żonie Aemmie i nigdy nie przestał, ani nie przestanie jej kochać. Zdaje sobie sprawę z tego, że jego pragnienie posiadania syna zakończyło się jej śmiercią i czuje się z tego powodu okropnie. Rhaenyra jest dzieckiem Aemmy, jest jedyną rzeczą, jaka mu po niej została. Uczynił więc ją dziedzicem i nigdy nie zmieni zdania, ponieważ nigdy nie przestanie kochać Aemmy. Umieszczenie Rhaenyry w roli dziedzica jest jego sposobem na odpokutowanie za to, co się stało.

Słowa Sary Hess udowadniają więc, że Viserys jest zdesperowany, aby zadośćuczynić za udział w śmierci żony, którą mogliśmy oglądać w pierwszym odcinku Rodu smoka. Jednak jego próba naprawienia błędów może doprowadzić do jeszcze większej tragedii.

Zwłaszcza, jeśli jego choroba w dalszym stopniu będzie postępowała tak szybko, jak to miało miejsce do tej pory. Zdrowie Viserysa znacznie się pogorszyło, a jego śmierć w najbliższych odcinkach jest nieuchronna. Dopiero wtedy widzowie będą mogli zobaczyć prawdziwą walkę o tron.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.