Powstanie Shrek 5? Antonio Banderas z ekscytującymi wieściami

Wypowiedź Antonio Banderasa na temat piątej odsłony Shreka rozpaliła nadzieję na wznowienie kultowej serii, mimo że plany o jej kontynuacji porzucono kilka lat temu. Aktor zapowiedział, że po raz kolejny użyczyłby głosu postaci Kota w Butach, która towarzyszy mu od wielu lat.

ciekawostki filmowe
Weronika Morozewicz 9 grudnia 2022
3
Źrodło fot. Shrek 2; Andrew Adamson, Kelly Asbury i Conrad Vernon; DreamWorks; 2004
i

Film Kot w butach: Ostatnie życzenie w tym tygodniu zaprezentowano w ramach Red Sea Film Festival w Arabii Saudyjskiej. Głosu tytułowemu bohaterowi już po raz piąty użyczył nikt inny, jak sam Antonio Banderas. Z okazji imprezy hiszpański aktor oznajmił publiczności, że wierzy, iż odgrywana przez niego postać ma szansę powrócić na duży ekran w kolejnej, piątej odsłonie Shreka.

Z postacią tego kota jestem [związany] od prawie 20 lat. Gdy po raz pierwszy użyczyłem mu głosu, pracowałem na Broadwayu, więc to właśnie tam wziąłem udział w pierwszych nagraniach. Do tej pory zrobiłem w sumie pięć filmów. Pewnie zrobię też kolejny, bo Shrek najprawdopodobniej powróci w piątej części.

HBO Max kupisz tutaj

Choć według wcześniejszych doniesień piąty film z serii był na etapie prac, a jego premierę zaplanowano na 2019 rok, od tamtego momentu ustały wszelkie dalsze informacje dotyczące przyszłości franczyzy. Banderas związany jest z serią od 2004 roku, gdy po raz pierwszy wziął udział w filmie Shrek 2. Za produkcję wszystkich czterech części i licznych spin-offów odpowiadało studio DreamWorks.

„Będziesz grał złych ludzi i czarne charaktery”

Banderas przybył do Hollywood na początku lat 90-tych. Mimo słabej znajomości języka angielskiego, aktor docenił możliwość zagrania postaci Kota w butach w Shreku, jak i dostania głównej roli w Masce Zorro, ponieważ wspomniane filmy pomogły walczyć z mocno zakorzenionymi stereotypami w Hollywood.

Gdy przybyłem do Stanów Zjednoczonych, wielu aktorów, z którymi pracowałem, mówiło mi, że jeśli zamierzam zostać w Ameryce, to będę grał jedynie złych ludzi i czarne charaktery. Czarni, Latynosi i Arabowie są tymi złymi. Dlatego tak ważne były filmy, w których dostałem miecz oraz zakładam maskę i pelerynę, a złoczyńcami stają się niebieskoocy blondyni mówiący doskonale po angielsku. Kot w butach jest nawet lepszy, bo przemawia do dzieci, tak więc i one wiedzą, że nawet dobry bohater może mówić z akcentem, a złe postacie mogą posługiwać się perfekcyjnym angielskim.

Banderas wspomniał również o swoim zainteresowaniu piłką nożną, która jego zdaniem obecnie bardziej przywodzi na myśl spektaklt niż sport. Aktor pogratulował reprezentacji Maroka, która odniosła zwycięstwo we wtorkowym meczu przeciwko Hiszpanii na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Ten mecz pokazał to, co obecnie dzieje się w naszych krajach. Marokańczycy przygotowali strategię i wiedzieli, jak zniszczyć grę Hiszpanii. A Hiszpanie nie wiedzieli, co robić, i jedynie podawali do siebie piłkę.

Choć nadal oficjalnie nie potwierdzono, że powstanie kolejna część Shreka, aktora będziemy mogli zobaczyć w piątej odsłonie serii Indiana Jones u boku Harrisona Forda i Phoebe Waller-Bridge. Banderas stwierdził, że choć jego rola jest dosyć mała, sama szansa wystąpienia w produkcji ma dla niego duże znaczenie. Premierę filmu zaplanowano na 30 czerwca 2023 roku.

Jeśli ktoś ma ochotę wrócić do niektórych z wcześniejszych części Shreka, to są dostępne na platformie HBO Max.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

Autor: Weronika Morozewicz

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono The Walking Dead: The Ones Who Live? Oto filmowe lokacje spin-offu

Gdzie kręcono The Walking Dead: The Ones Who Live? Oto filmowe lokacje spin-offu

Emilia Clarke próbowała nas ostrzec przed 8. sezonem Gry o tron, ale nikt jej nie słuchał

Emilia Clarke próbowała nas ostrzec przed 8. sezonem Gry o tron, ale nikt jej nie słuchał

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Ile jest filmów z serii Planeta małp? Oto wszystkie produkcje w kolejności chronologicznej

Ile jest filmów z serii Planeta małp? Oto wszystkie produkcje w kolejności chronologicznej