Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lutego 2022, 14:35

Powstaje Blade Runner 2099. Ridley Scott przygotuje serial dla Amazona

Przygotowywany przez Amazon serial będzie kontynuacją filmu Blade Runner 2049 z 2017 roku.

Pod koniec 2021 roku Ridley Scott twierdził, że prace nad serialową kontynuacją Blade Runner 2049 trwają, a on sam miał już napisany scenariusz do pilotażowego odcinka. Zgodnie z informacjami serwisu Deadline serial faktycznie powstanie. Popularny reżyser pracuje nad Blade Runner 2099, który stworzy we współpracy z Amazon Studios.

Co wiadomo na temat Blade Runner 2099?

Na tę chwilę nie wiadomo zbyt wiele na temat tego projektu, jednak ma on być priorytetem na najbliższe miesiące dla Amazona. W planach ma być zrealizowanie dziesięciu odcinków, z których każdy miałby trwać około godziny. Sukces serialu może jednak sprawić, że Amazon zdecyduje się na nakręcenie większej ilości sezonów.

Jak sama nazwa wskazuje, akcja Blade Runner 2099 toczyć się będzie 50 lat po wydarzeniach pokazanych w filmie Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a. Niestety źródło nie podaje, kiedy można spodziewać się premiery serialowej wersji Łowcy androidów.

Blade Runner 2099 będzie wspólnym projektem Amazon Studios, Scott Free Productions oraz Alcon Entertainment. To ostatnie studio posiada pełne prawa do Łowcy androidów z 1982 roku oraz wszystkich potencjalnych prequeli oraz sequeli. Amazon współpracował wcześniej z Alcon Entertainment między innymi przy serialu The Expanse, którego ostatni sezon miał niedawno premierę.

Blade Runner to adaptacja książki Czy androidy śnią o elektrycznych owcach autorstwa Phillipa K. Dicka. Bohaterem filmu jest Rick Deckard (w tej roli Harrison Ford), który odpowiada za tropienie replikantów na Ziemi.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.