Oto, ile odcinków ma Monarch: Legacy of Monsters i kiedy mają premierę

Ogromne potwory trafiły na małe ekrany. Przedstawiamy liczbę odcinków serialu Monarch: Dziedzictwo potworów i daty ich premier na Apple TV+.

science fiction
Patrycja Otfinowska 28 listopada 2023
3
Źrodło fot. Monarch: Dziedzictwo potworów, Chris Black, Apple TV+, 2023.
i

Czasy ogromnych potworów nie mijają, a nawet wydaje się, że najlepsze jeszcze przed nami. MonsterVerse prężnie się rozwija i popularna seria została rozbudowana o nowy serial. Monarch: Dziedzictwo potworów to pierwsza aktorska produkcja odcinkowa w tym uniwersum.

Główna akcja serialu jest osadzona w 2015 roku, niedługo po ataku Godzilli na San Francisco. W centrum wydarzeń znajduje się Cate, której udało się przeżyć to traumatyczne wydarzenie. Z powodu rodzinnych spraw, które okazują się siecią tajemnic, wyjeżdża do Japonii, gdzie trafia na tytułową organizację Monarch. Sprawa wymaga od niej dokładnego śledztwa i zanurzenia się w świat ogromnych potworów oraz pewnego spisku.

W Monarch: Dziedzictwo potworów w obsadzie możemy zobaczyć Annę Sawai w roli Cate, Kurta Russella jako Lee Shawa, oraz jego syna, Wyatta Russella, który wciela się w młodszą wersję tej samej postaci. W produkcji występują również: Ren Watabe jako Kentaro, Mari Yamamoto jako Keiko, Joe Tippett jako Tim i Elisa Lasowski jako Duvall. Twórcami serii są Chris Black (Star Trek: Enterprise, Gotowe na wszystko) i Matt Fraction (Demony da Vinci).

Kiedy wychodzą nowe odcinki Monarch: Legacy of Monsters?

  • Odcinek pierwszy Pokłosie: 17 listopada 2023
  • Odcinek drugi Odejście: 17 listopada 2023
  • Odcinek trzeci Tajemnice i kłamstwa: 22 listopada 2023
  • Odcinek czwarty Podobieństwa i wnętrza: 1 grudnia 2023
  • Odcinek piąty: 8 grudnia 2023
  • Odcinek szósty: 15 grudnia 2023
  • Odcinek siódmy: 22 grudnia 2023
  • Odcinek ósmy: 29 grudnia 2023
  • Odcinek dziewiąty: 5 stycznia 2024
  • Odcinek dziesiąty: 12 stycznia 2024

Pierwszy sezon serialu liczy dziesięć odcinków, z czego trzy są już dostępne na platformie Apple TV+. Kolejne epizody będą pojawiały się co piątek, aż do 12 stycznia 2024 roku, gdy nastąpi debiut finału.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Czy Diuna 3 powstanie? Denis Villeneuve zdradził plany odnośnie kontynuacji serii z Timothée Chalametem

Czy Diuna 3 powstanie? Denis Villeneuve zdradził plany odnośnie kontynuacji serii z Timothée Chalametem

Czy w Diunie 2 jest scena po napisach?

Czy w Diunie 2 jest scena po napisach?

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?