Aktorska adaptacja mangi, jakiej „fani pragnęli”, dziś trafiła na Netflixa

Luffy i jego załoga wypływają w rejs! Zaczynamy epicką przygodę na Netfliksie.

news
Patrycja Otfinowska 31 sierpnia 2023
2
Źrodło fot. One Piece, Steven Maeda, Netflix, 2023.
i

Załoga Luffy’ego ponownie (choć tym razem w wersji aktorskiej) wyrusza w rejs do naszych serc! Po kilku latach oczekiwania, ekranizacja live-action One Piece trafiła na Netfliksa. Nad całością produkcji czuwał twórca mangi, Eiichiro Oda i mamy mocne podstawy, by oczekiwać, że to będzie udana ekranizacja słynnego One Piece.

W sieci już kilka dni temu pojawiły się pierwsze opinie o serialu i w większości są zgodne, że Netflix naprawdę przyłożył się do tej adaptacji, która jest wierna mandze.

Serial jest bardzo wierny swojej historii. Miejscami wpada w nieco poważniejszy ton, jakiego można się spodziewać w przypadku live-action, ale w pewnym sensie faktycznie rozwija niektóre elementy. Poza tym Nami i Zoro kradną show – grantheftautho.

Byłem mile zaskoczony, widząc, że serial został ożywiony z taką miłością. Skala tej produkcji jest ogromna i w niemal każdy jej aspekt włożono tyle poświęcenia – WildeePatrol.

Po obejrzeniu wszystkich 8 odcinków nadchodzącego One Piece Netfliksa i minimalnej ekspozycji na materiał źródłowy, mogę powiedzieć, że jest to serial, którego pragnęli fani aktorskiej adaptacji mangi i/lub anime. To jest prawdziwa okazja.

Dynamiczna praca kamery, zgrabne efekty specjalne, zabójcza obsada i zrozumienie historii (a konkretnie tego, jak pisać, reżyserować i produkować wysokobudżetowe epizodyczne media), miejmy nadzieję, że zostanie zapamiętany jako... król seriali Netfliksa! – mohooosen.

One Piece to kolejna próba adaptacji anime przez Netfliksa. Niestety, poprzednie podejście z Cowboyem Bebopem nie udało się, podobnie wyglądało to z filmową wersją Death Note’a, a większość z nas pamięta (mimo że bardzo nie chce) DragonBalla i Ostatniego władcę wiatru, choć za nie nie odpowiadał Netfliks. Przygody Słomkowych zdają się przełamywać złą passę. Pierwsze reakcje są zaskakująco pozytywne i możliwe, że Netflix zwróci się ku właściwym torom takich produkcji. One Piece jest wyjątkowo podatnym gruntem, ponieważ rzesza fanów jest naprawdę ogromna i to na całym świecie.

One Piece skupia się na przygodach młodego pirata, Luffy’ego, którego największą ambicją jest zostać Królem Piratów. Zbiera swoją załogę i wyrusza w fascynującą podróż po niezbadanych morzach. Po drodze spotyka przeróżnych przeciwników, walczy z pilnującą porządku Marynarką oraz innymi piratami, marzącymi, by odnaleźć skarb Gol D. Rogera, który zapoczątkował Wielką Erę Piratów.

W najnowszej adaptacji możemy zobaczyć Inakiego Godoya jak Luffy’ego, Mackenyu jako szermierza Zoro, Emily Rudd jako nawigatorkę Nami, Jacoba Romero Gibsona jako snajpera i boga Usoppa i Taza Skylara jako niezastąpionego kuka Sanjiego.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun One Piece, a sam serial jest dostępny od dzisiaj na platformie Netflix.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Gdzie obejrzeć The Ministry of Ungentlemanly Warfare? Film z Henrym Cavillem ma datę premiery w streamingu

Gdzie obejrzeć The Ministry of Ungentlemanly Warfare? Film z Henrym Cavillem ma datę premiery w streamingu

Jestem Celine Dion - czy dokument jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film o piosenkarce

Jestem Celine Dion - czy dokument jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film o piosenkarce

Kiedy 2. sezon Pierścieni władzy trafi na Amazon Prime Video i kiedy ukażą się kolejne odcinki?

Kiedy 2. sezon Pierścieni władzy trafi na Amazon Prime Video i kiedy ukażą się kolejne odcinki?