Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 listopada 2022, 11:41

autor: Weronika Morozewicz

Odwilż powróci z 2. sezonem; ruszyły zdjęcia do polskiego serialu HBO Max

Polska produkcja Odwilż oficjalnie otrzymała drugi sezon. Kontynuacja serii zawita na HBO Max po tym, jak platforma ogłosiła wstrzymanie prac nad częścią oryginalnych projektów m.in. na terenie Europy Środkowej.

Źrodło fot. Odwilż, Xawery Żuławski, HBO Max, 2022
i

Serial Odwilż, czyli pierwsza polska produkcja platformy HBO Max, powróci z drugim sezonem. Aktorzy już rozpoczęli prace na planie zdjęciowym w Szczecinie. Nowe odcinki ukażą dalsze losy policjantki Katarzyny Zawiei, którą ponownie zagra Katarzyna Wajda.

Za produkcję nadchodzącego sezonu odpowiadają Bogumił Lipski i Jonathan Young, a producentem wykonawczym jest Magnolia Films.

HBO Max kupisz tutaj

Serial rozpoczyna się od momentu znalezienia na brzegu Odry ciała młodej kobiety, która przed śmiercią urodziła dziecko. Komisarz Zawieja nie tylko bada samą sprawę morderstwa, ale również przystępuje do poszukiwań niemowlęcia.

To moment, w którym bohaterka zaczyna odczuwać ciężar bolesnej przeszłości. Dochodzi do konfrontacji śledztwa z jej własnym życiem jako perfekcyjnej policjantki oraz samotnej matki po śmierci męża.

W pierwszym sezonie u boku Wajdy w obsadzie znaleźli się również: Bartłomiej Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska.

Odwilż dostała zielone światło

Do tej pory nie było pewne, czy Odwilż powróci z drugim sezonem. Platforma HBO ogłosiła, że wstrzymuje produkcję widowisk realizowanych na terenie m.in. Europy Środkowej. Decyzja spowodowana była procesem połączenia Discovery z Warner Bros., właścicielem platformy.

Mimo to Odwilż znalazła się wśród produkcji, które otrzymały zielone światło na realizację kolejnego sezonu. Stało się to prawdopodobnie jeszcze przed wprowadzeniem nowej strategii.

Szczegóły dotyczące fabuły drugiego sezonu nie są jeszcze znane. Nie poznaliśmy także oficjalnej daty premiery nowych epizodów. Tymczasem pierwszy sezon liczący sześć odcinków możemy obejrzeć w całości na HBO Max.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług których oferty prezentowane są powyżej.

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.