Nowy serial z Godzillą najlepszy w MonsterVerse? Monarch: Legacy of Monsters ze świetnym wynikiem na Rotten Tomatoes

Monarch: Legacy of Monsters to serial, który wejdzie w skład MonsterVerse. Jak wypada najnowsza produkcja o Godzilli?

science fiction
Marcin "Nicek" Nic 16 listopada 2023
4
Źrodło fot. Monarch: Dziedzictwo potworów, Andy Goddard, Safehouse Pictures, 2023
i

Bez wątpienia Godzilla jest jednym z najbardziej popularnych potworów we współczesnej popkulturze. Nic więc dziwnego, że ogromny atomowy jaszczur coraz częściej pojawia się na mniejszym i większym ekranie. Już za kilkanaście godzin na platformie Apple TV+ pojawi się serial Monarch: Dziedzictwo potworów.

Sprawdziliśmy, jak najnowsza produkcja z MonsterVerse wypada w porównaniu z innymi widowiskami przynależącymi do owego uniwersum. Na tę chwilę wygląda na to, że serial Monarch: Legacy of Monsters jest najlepszy z nich wszystkich.

  • Godzilla (2014) – wynik na Rotten Tomatoes: 76%
  • Kong: Skull Island (2015) – wynik na Rotten Tomatoes: 75%
  • Godzilla: King of the Monsters (2019) – wynik na Rotten Tomatoes: 42%
  • Godzilla vs. Kong (2021) – wynik na Rotten Tomatoes: 76%
  • Skull Island (2023) – wynik na Rotten Tomatoes: 82%
  • Monarch: Legacy of Monsters (2023) – wynik na Rotten Tomatoes: 91%

Trzeba przyznać, że opinie krytyków są nadzwyczaj pozytywne i zdecydowanie zachęcają do zagłębienia się w historię, jaką zaoferuje serial Monarch: Legacy of Monsters.

Procenty to jednak nie wszystko. Co dokładnie recenzenci powiedzieli o Monarch: Legacy of Monsters? Poniżej prezentujemy wybrane opinie z portalu Rotten Tomatoes.

Być może po raz pierwszy w tej serii ludzki dramat – zakotwiczony we wzruszającym wspólnym występie duetu ojciec-syn Kurt i Wyatt Russell – okazuje się na tyle przekonujący, że uzasadnia historię w bardziej osobistej skali – Angie Han z portalu The Hollywood Reporter.

Jeśli jesteś fanem kaiju i wolisz opowiadanie historii przypominające układanki, nie wspominając o świetnych sekwencjach akcji, to serial cię po prostu zmiażdży – Randy Myers z San Jose Mercury News.

Istnieje kilka wad, które uniemożliwiają serialowi osiągnięcie wyżyn, jakie absolutnie mógł i, szczerze mówiąc, powinien osiągnąć. Ale ma też wystarczająco fajnych potworów, garść ciekawych występów i postaci do polecenia – Jean Henegan z Pop Culture Maniacs.

Monarch: Legacy of Monsters skutecznie radzi sobie z trudnym balansem. To zabawny projekt, który nadaje głębi MonsterVerse – Ferdosa Abdi z portalu Screen Rant.

To bardziej przyziemne podejście do świata potworów i ich bohaterów stanowi miłą zmianę tempa w stosunku do zwyczajowego skupiania się filmów na ogromnym widowisku – Nicolás Delgadillo z Discussing Film.

Czy jednak Monarch: Dziedzictwo potworów spodoba się również widzom? O tym przekonamy się już jutro, kiedy to serial oficjalnie zadebiutuje na platformie Apple TV+, a pierwsze opinie fanów Godzilli pojawią się w sieci.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena