Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 17-19 listopada 2023 roku

Monarch: dziedzictwo potworów wkracza na ekrany. Podobnie jak Renfield i wiele innych produkcji, które warto obejrzeć w ten weekend.

news
Edyta Jastrzębska 16 listopada 2023
2
Źrodło fot. Renfield, Chris McKay, Universal Pictures, 2023 / Monarch: dziedzictwo potworów, Chris Black i Matt Fraction, Apple TV+, 2023 / Garsoniera, Billy Wilder, United Pictures, 1960
i

Jedną z większych premier z tego tygodnia z pewnością będzie debiut serialu z Godzillą, szczególnie, że jest on chwalony przez recenzentów i zapowiada się na to, że fani MonsterVerse dostaną coś dobrego. To jednak nie jedyna ciekawa nowość w streamingu, pojawiło się też kilka ciekawych filmów, które nie powinny umknąć Waszej uwadze. Wszystkie te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Prime Video, Apple TV+ i SkyShowtime w weekend 17-19 listopada 2023 roku.

Garsoniera (The Apartment) – Prime Video

Co to: komedia romantyczna

Od kiedy dostępny na platformie: 2 listopada

Rok premiery: 1960

Genialna komedia Billy’ego Wildera, w której w głównych rolach występują Jack Lemmon i Shirley MacLaine. Samotny Baxter, zabiegając o awans, udostępnia swój apartament kierownikom, którzy przyprowadzają tam kochanki. Jednymi z „gości” jego mieszkania są szef i przeurocza Fran, pracowniczka tej samej firmy, do której Baxter wzdycha. Po tej wizycie całe jego życie się zmienia.

Film Garsoniera obejrzysz na Amazon Prime Video.

Monarch: dziedzictwo potworów (Monarch: Legacy of Monsters) – Apple TV+

Co to: serial sci-fi

Od kiedy dostępny na platformie: 17 listopada

Rok premiery: 2019

Godzilla ponownie rusza do akcji, choć może grać drugie skrzypce w serialu bardziej skoncentrowanym na ludziach. To świetnie przyjęta produkcja z MonsterVerse, która przybliża nam losy dwójki rodzeństwa, idącego w ślady ojca, by odkryć powiązania rodziny z tajemniczą organizacją Monarch. To dramatyczna saga, obejmująca trzy pokolenia, która odkrywa głęboko zakopane sekrety.

Serial Monarch: dziedzictwo potworów obejrzysz na Apple TV+.

Renfield – SkyShowtime

Co to: film komediowy

Od kiedy dostępny na platformie: 13 listopada

Rok premiery: 2023

Nicolas Cage w roli nieśmiertelnego Draculi w filmie komediowym, koncentrującym się na jego słudze, Renfieldzie. Od dziesięcioleci był uwięziony w zakładzie dla obłąkanych, tęskniąc za życiem z dala od mrocznego hrabiego, jego żądań i rozlewu krwi. Czy uda mu się w końcu uwolnić od wpływów wampira?

Film Renfield obejrzysz na SkyShowtime.

Dziennik zakrapiany rumem (The Rum Diary) – Prime Video

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 16 listopada

Rok premiery: 2011

Amber Heard i Johnny Depp poznali się na planie tego filmu. Amerykański dziennikarz w latach 60. podejmuje się pracy w Puerto Rico dla lokalnej gazety. Mężczyzna staje przed licznymi wyzwaniami, próbując znaleźć dla siebie bezpieczną niszę pośród otaczających go zagubionych dusz.

Film Dziennik zakrapiany rumem obejrzysz na Amazon Prime Video.

Gladiator – SkyShowtime

Co to: dramat historyczny

Do kiedy dostępny na platformie: 16 listopada

Rok premiery: 2000

Film, który z pewnością widziało wielu, ale wciąż warto do niego wracać. Nic dziwnego, w końcu to już kultowe dzieło Ridleya Scotta. Widowisko przedstawia losy byłego rzymskiego generała, który wkracza na ścieżkę zemsty, gdyż pragnie, żeby cesarz zapłacił za zamordowanie jego rodziny.

Film Gladiator obejrzysz na SkyShowtime.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena