Nowy Obcy jest „za***iście dobry” według Ridleya Scotta

Ridley Scott, który miał już przyjemność zobaczyć nowego Obcego, nie krył zachwytu nadchodzącą produkcją w reżyserii Fede Álvareza.

science fiction
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 18 października 2023
3
Źrodło fot. Obcy: Przymierze, Ridley Scott, Twentieth Century Fox Film Corporation, 2017
i

Już w przyszłym roku uniwersum Alien powiększy się o kolejną produkcję. Obcy: Romulus – bo tak brzmi roboczy tytuł dzieła Fede Álvareza – budzi w fanach marki spory entuzjazm. Z pewnością wielu się zastanawia, czy twórca Martwego zła zdoła tchnąć nowe życie do serii, która straszy nas nieprzerwanie od 1979 roku. Odpowiedź na to pytanie poznał już twórca franczyzy i jednocześnie producent Romulusa, Ridley Scott.

Będący gościem wydarzenia DGA Latino Summit 2023, Fede Álvarez wziął udział w rozmowie z Guillermo del Toro, w trakcie której zdradził, że bardzo obawiał się reakcji ojca kultowej marki.

Wszyscy ostrzegali mnie, że Ridley potrafi być naprawdę trudny i wymagający, zwłaszcza w kontekście czegoś, co wiąże się z jego filmami. Taki był w odniesieniu do produkcji Blade Runner 2049 – która według mnie jest arcydziełem; miał z nią kilka problemów, ponieważ to był jego świat. Zapytałem go choćby o Top Gun: Maverick, a on na to: "Meh". Dopytuję: "O czym ty w ogóle mówisz?", na co on odpowiedział: "Film mojego brata był oryginalny, a ten jest taki średni". Miał do tego obrazu szacunek, ale potrafił być krytyczny. Pomyślałem więc, że stoję na straconej pozycji – wyjawił twórca (via Deadline).

Mimo to Álvarez postanowił zorganizować pokaz Obcego: Romulusa, w którym uczestniczył wspólnie ze Scottem. Reżyser chciał być bowiem naocznym świadkiem reakcji legendarnego twórcy. Po seansie okazało się, że producent jest zachwycony widowiskiem.

Później on wchodzi do mojego biura i mówi: "Fede, no co ja mogę powiedzieć? To jest za***iście dobre!". Dla mnie to było jak... Moja rodzina doskonale wiedziała, że to był jeden z najwspanialszych momentów mojego życia. Mieć takiego mistrza, którego tak podziwiam, który ogląda mój film... Ale to? Później mówił przez godzinę, co mu się podobało. I jeden z najlepszych komplementów: "Dialogi są wspaniałe. Ty byłeś scenarzystą?". No pewnie! – dodał z nieskrywaną dumą.

Przypomnijmy, iż dotychczasowe informacje o filmie Obcy: Romulus są niezwykle skromne. Wiadomo, że produkcja ma opowiadać o grupie młodych ludzi, którzy zostają uwięzieni na odległej planecie, gdzie muszą stawić czoła tytułowej istocie.

W obsadzie horroru znaleźli się Cailee Spaeny, David Jonsson, Archie Renaux, Isabela Merced, Spike Fearn i Aileen Wu.

Premiera Obcy: Romulus została zaplanowana na 15 sierpnia 2024 roku.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

W Godzilla x Kong: The New Empire ma mieć miejsce 8-minutowa scena walki Tytanów, bez udziału ludzi

W Godzilla x Kong: The New Empire ma mieć miejsce 8-minutowa scena walki Tytanów, bez udziału ludzi