Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lutego 2023, 13:53

Zwrot w sprawie dzielenia kont na Netflixie; gigant popełnił błąd i narobił zamieszania

Proces współdzielenia kont na Netfliksie miał hucznie dobiec końca. W tej sprawie pojawia się jednak coraz więcej sprzecznych doniesień i pomysłów, a prowadzone testy przynoszą pomyłki.

Źrodło fot. Unsplash.com; Freestocks; 2018
i

Jeszcze pod koniec poprzedniego roku Netflix wzburzył swoich subskrybentów wieścią, że zamierza zapanować nad procesem dzielenia kont na platformie. Zapowiedziano, że w 2023 roku zostaną podjęte działania, aby zapobiec temu nielegalnemu procederowi. Cała sprawa odbiła się echem szczególnie wśród osób korzystających z platformy.

Netflix wprowadził nowe zasady, które pozwalają udostępniać hasło, ale tylko w ramach jednego gospodarstwa domowego. Oznacza to potrzebę logowania się do głównej sieci Wi-Fi raz na 31 dni. Platforma poinformowała jednak, że jedynie prowadzi testy tego rozwiązania i to tylko w niektórych krajach Ameryki Centralnej i Południowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Problem pojawił się w tym miesiącu, gdy na początku lutego w centrum pomocy dla użytkowników z USA pojawiły się zasady, które na razie obowiązują tylko w Kostaryce, Peru i Chile, gdzie prowadzone są testy. Platforma przyznała, że była to pomyłka i testowane reguły przypadkowo zostały dodane w nieodpowiednim miejscu (via Rzeczpospolita Cyfrowa).

Netflix poinformował, że na razie nie ma planów na wprowadzenie testowanych rozwiązań w innych krajach. Jest to jednak decyzja dotycząca wyłącznie Stanów Zjednoczonych, w których pojawił się błąd. Platforma nie podała więcej informacji i nie można zakładać, że to chwilowa lub ostateczna zmiana decyzji.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.