Netflix ma nowy plan na walkę z dzieleniem kont, a użytkownicy są wściekli

Netflix ogłosił nowe zasady dotyczące współdzielenia kont przez subskrybentów platformy. Te informacje nie ucieszyły użytkowników, którzy aktualnie swoją wściekłość wyrażają w sieci.

news
Agata Marczewska 2 lutego 2023
12
Źrodło fot. Unsplash.com; David Balev; 2020
i

W grudniu 2022 roku Netflix poinformował, że zamierza w końcu rozprawić się z zakazanym regulaminowo dzieleniem kont przez osoby, które nie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Platforma zapowiedziała, że te działania zostaną podjęte w 2023 roku. Jak obiecano, tak też się stało. Jednak subskrybenci nie spodziewali się aż tak szokującej i drastycznej zmiany.

Netflix zaktualizował informacje na stronach Centrum Pomocy w krajach, gdzie testuje dodatkową opłatę za dzielenie konta. Dzięki temu wiemy, że każdy z użytkowników będzie musiał raz na miesiąc zalogować się do Wi-Fi w głównej lokalizacji założyciela konta. Jeżeli tego nie dokonają ze względu na pobyt w innym miejscu, będą mieli możliwość skorzystania z kodu, który pozwoli im oglądać produkcje na platformie streamingowej zaledwie przez siedem dni. W innym wypadku dostęp do serwisu VOD może zostać zablokowany.

Ta zmiana zszokowała i rozwścieczyła subskrybentów platformy na całym świecie, przez co w sieci zawrzało. Wiele osób jest zirytowanych działaniami Netfliksa, gdyż użytkownikami serwisu są między innymi studenci, którzy najczęściej wyjeżdżają do innych miast, oddalonych setki kilometrów od rodzinnego domu.

Duży odsetek klientów Netfliksa to studenci, których nie ma w domu co 31 dni i korzystają z kont, z których ich rodzice rzadko korzystają, ale wciąż za nie płacą. Wszystkie te subskrypcje zostaną wkrótce anulowane – napisał Jewish_activist.

To szalona decyzja Netfliksa. Oni są świadomi, że istnieją związki na odległość, dzieci na studiach i biedni ludzie, prawda? – zapytała BugsMaytrix.

Netfliksowi udało się wkurzyć *sprawdza notatki* studentów, rozwiedzione rodziny, wielodzietne rodziny, prawie każdego fana każdego anulowanego serialu, ludzi na wakacjach? - oznajmiła Mymyatwaterloo.

Ponadto ludzie zwracają uwagę na konkurencyjne serwisy VOD, które mają atrakcyjniejsze cenowo pakiety oraz ciekawą bibliotekę filmów i seriali. Wielu także twierdzi, że firma chcąc pozyskać większa liczbę subskrybentów, tak naprawdę spotka się z odwrotnymi skutkami tych działań.

Netflix ma nowy plan na walkę z dzieleniem kont, a użytkownicy są wściekli - ilustracja #1
Źródło: Twitter/@mrsifaith
Netflix ma nowy plan na walkę z dzieleniem kont, a użytkownicy są wściekli - ilustracja #2
Źródło: Twitter/@J_don17

Dodatkowo wiemy, że w Internecie nic nie znika, a niektórzy internauci mają bardzo dobrą pamięć. I tak też jest w tym przypadku. Wielu użytkowników Twittera przypomina, w większości w prześmiewczy sposób, firmie o tweecie z 2017 roku. Netflix wtedy napisał o tym, że miłość to dzielenie się hasłem, co jak się okazuje, jest już nieaktualne.

Netflix ma nowy plan na walkę z dzieleniem kont, a użytkownicy są wściekli - ilustracja #3
Źródło: Twitter/@realPhoenixFire
Netflix ma nowy plan na walkę z dzieleniem kont, a użytkownicy są wściekli - ilustracja #4
Źródło: Twitter/@StivDeTivi

Sugerując się reakcjami ludzi można stwierdzić, że Netfliksa czeka ciężki okres i zamiast zwiększającej się liczby subskrybentów, niewykluczone, że będą musieli zmierzyć się ze spadkiem liczby użytkowników platformy. A co wy o tym sądzicie? Czy też planujecie zrezygnować z oferty serwisu, kiedy zmiana zostanie wprowadzona na polskim rynku?

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

POWIĄZANE TEMATY: Netflix VoD

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów