Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 września 2022, 13:12

autor: Ania Orzech

Netflix niczym Warner Bros., anulował nakręcony serial

Anulowanie serialu po niezbyt udanym pierwszym sezonie nie jest niczym nowym. Włodarze Netfliksa postanowili jednak zrezygnować z pewnej odcinkowej produkcji, która była już nakręcona, ale nie trafiła do subskrybentów.

Źrodło fot. Grendel, rys. Matt Wagner, 1982
i

Netflix z powodu stale zmniejszającej się liczby subskrybentów stara się zaoszczędzić, gdzie tylko może. W związku z tym kilka oryginalnych produkcji zostało anulowanych, a pracę straciło wiele osób.

Taki los spotkał również serial Grendel oparty na komiksie autorstwa Matta Wagnera. Jego bohaterem jest pisarz, Hunter Rose. Przywdziewając maskę, oraz tytułowy pseudonim, działa on jako zabójca, a później również jako lider grupy przestępczej.

W głównej roli mieliśmy zobaczyć Abubakra Aliego, który stałby się pierwszym arabskim muzułmaninem, wcielającym się w główną rolę w serialowej adaptacji komiksu.

Fani dzieła Wagnera byli bardzo pozytywnie nastawieni do adaptacji Netfliksa, jednak jak poinformował serwis Deadline, gigant streamingowy zrezygnował z Grendela, który ostatecznie nie zostanie oddany w ręce subskrybentów.

Decyzja włodarzy Netfliksa jest o tyle zaskakująca, że serial był bliski ukończenia.

"Nie będę udawał, że mnie to nie zabolało"

Sytuację skomentował Andy Mientus, który był jedną z gwiazd anulowanego przez czerwoną platformę serialu.

Aktor wspomniał, że po otrzymaniu wielu odmów w branży, w końcu dołączył do obsady Grendela, dlatego rezygnacja Netfliksa szczególnie go zabolała.

Netflix niczym Warner Bros., anulował nakręcony serial - ilustracja #1
Źródło: Instagram/andymientus

Wszyscy wiemy, że ten biznes może łamać serca. (...) Znalazłem się w obsadzie Grendela, kiedy najbardziej tego potrzebowałem; to była moja pierwsza praca po pandemii, w prawdziwej roli, takiej, o której marzyłem, która popchnęła do przodu moją aktorską karierę. (...) Ja oraz setki utalentowanych, niestrudzonych, wspaniałych ludzi nakręciliśmy nie tylko kilka odcinków, ale cały sezon, który teraz może pozostać niezauważony. Jestem przyzwyczajony do anulowania produkcji, ale dopiero po tym, jak zobaczy je świat, a o ich losie zadecyduje (w większości) publiczność. To, co się tutaj wydarzyło, jest dla mnie czymś nowym, szokiem i nie będę udawał, że mnie to nie zabolało.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Czy Grendel ma jeszcze szanse trafić do widzów?

Chociaż Netflix porzucił ten serial, producenci otrzymali możliwość znalezienia dla swojego dzieła nowego domu. Oznacza to, że ośmioodcinkowy Grendel może jeszcze ujrzeć światło dzienne i trafić na inną platformę.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.