Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Niebezpieczni dżentelmeni (Dangerous Men)

Film (PL) premiera: 20.01.2023 , w Polsce: 20.01.2023

Niebezpieczni dżentelmeni to komedia kryminalna o czwórce doskonale znanych z podręczników osobistości z początku XX wieku, którzy budzą się po hucznej imprezie i zostają wciągnięci w niezwykłą intrygę. czytaj więcej

Więcej o Niebezpieczni dżentelmeni

Wreszcie mamy dobrą polską komedię kryminalną. To nasze Kac Vegas w Zakopanem

Seks (no, odrobina), narkotyki i Młoda Polska. Oraz zbrodnia, tajemnica i autentycznie dobre filmidło z pomysłem na siebie. Uzbrojeni w ostrze satyry Niebezpieczni dżentelmeni uczą i bawią. Ale raczej nie usłyszycie tej lekcji w szkole.

Wreszcie mamy dobrą polską komedię kryminalną. To nasze Kac Vegas w Zakopanem

Hubert Sosnowski, 17 stycznia 2023, 13:06

146846

Film: Niebezpieczni dżentelmeni

Niebezpieczni dżentelmeni to komedia kryminalna o czwórce doskonale znanych z podręczników osobistości z początku XX wieku, którzy budzą się po hucznej imprezie i zostają wciągnięci w niezwykłą intrygę.

Niebezpieczni dżentelmeni to polska komedia kryminalna wyreżyserowana przez Macieja Kawalskiego (Mały Zgon, Atlas). Akcja tytułu toczy się w 1914 roku w Zakopanem. Tam krzyżują się losy czwórki wybitnych osób - Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Stanisława „Witkacego” Witkiewicza, Josepha Conrada oraz Bronisława Malinowskiego. Pewnego dnia budzą się oni po hucznej imprezie i odkrywają zwłoki nieznajomego mężczyzny. W ten sposób rozpoczyna się szalona intryga, podczas której mężczyźni spotkają takie postacie, jak Józef Piłsudski czy Włodzimierz Lenin. W produkcji wystąpili m.in. Tomasz Kot (Tadeusz Boy-Żeleński), Marcin Dorociński (Witkacy), Andrzej Seweryn (Joseph Conrad), Wojciech Mecwaldowski (Bronisław Malinowski), Łukasz Wójcik (Markiz Boy de Maupassant), Michał Czernecki (Józef Piłsudski), Jacek Koman (Włodzimierz Lenin), Wiktoria Gorodeckaja (Nadieżda Krupska) i Klaudiusz Kaufmann (Żandarm Johann). Zdjęcia kręcono w Zakopanem.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.