Marvel z nowymi wieściami o The Marvels, Ant-Man 3 i innych nadchodzących produkcjach

D23 Expo zdradziło kolejne informacje związane z powstającymi produkcjami Marvel Studios. Na część z nich nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Piąta faza rozpocznie się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

science fiction
11 września 2022
5

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu, reż. Ryan Coogler, Marvel Studios, 2022

Marvel Studios nie planuje się zatrzymywać i podczas D23 Expo pokazało coś więcej o nadchodzących filmach oraz serialach. Dzięki temu wiemy o czym opowiedzą nowe produkcje i czego można się po nich spodziewać.

Dla fanów Domu Pomysłów zapowiada się naprawdę interesujący okres. Być może Marvelowi uda się odzyskać formę po kilku ostatnich produkcjach, które nie zostały ciepło przyjęte przez widzów.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Czarna: Pantera: Wakanda w moim sercu oficjalnie zamknie czwartą fazę Marvel Cinematic Universe. Podczas D23 Expo przedstawiono krótkie nagranie zdradzające jeden z filmowych wątków. W nim Ramonda znajduje się w kongresie, gdzie odrzuca żądania Stanów Zjednoczonych w sprawie oddania zasobów wibranium. W kolejnej scenie siły specjalne próbowały wykraść materiał z Wakandy, ale zostają pokonane przez Okoye i jej strażniczki.

Podczas panelu Angela Bassett podziękowała wszystkim odpowiedzialnym za produkcję. Jednocześnie wspomniała, że według niej Chadwick Boseman czuwał nad nimi, gdy pracowali nad filmem. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu będzie miała premierę 11 listopada 2022 roku.

Ant-Man i Osa: Quantumania

Poprzednia produkcja zamknie czwartą fazę MCU, a nowy Ant-Man rozpocznie piątą. Będzie to też drugie widowisko, po Lokim, gdzie pojawi się Kang Zdobywca. Z przedstawionego podczas D23 Expo nagrania dowiadujemy się, że Kang w przeszłości zabił Avengersów.

W kwantowym wymiarze bohaterowie spotykają nowego wroga, który pyta Scotta, czy go przypadkiem wcześniej nie zabił. Po chwili składa mu ofertę nie do odrzucenia: Ant-Man ma odzyskać coś, co zostało Kangowi skradzione. Bohater jednak sprzeciwia się, ale magia jego przeciwnika pokazuje, że nie warto mu odmawiać. Zapowiada się ciekawy film, którego premierę zapowiedziano na 17 lutego 2023 roku.

Disney+ kupisz tutaj

The Marvels

W trakcie D23 Expo nie zabrakło również nowych wieści dotyczących The Marvels. Przedstawione podczas wydarzenia nagranie zdradza, że akcja filmu będzie działa się od razu po zakończeniu serialu Ms. Marvel. Krótki film pokazuje, że gdy Monica Rambeau i Kamala Khan używają swoich mocy, to zamieniają się ze sobą miejscami.

Według Jordana Moreau, z portalu Variety, przedstawiony klip był „agresywnie fajny” i nie obyło się bez sceny walki. W filmie pojawi się również Nick Fury, grany oczywiście przez Samuela L. Jacksona. Produkcja ma mieć premierę 28 lipca 2023 roku.

Ironheart

Nowy serial Marvela będzie ekranizacją komiksu o tym samym tytule. Ironheart opowiada o młodej uczennicy MIT, Riri Williams, która tworzy zbroję przypominającą projekt Tony’ego Starka. W przedstawionym na D23 nagraniu pokazano Anthony’ego Ramosa, wcielającego się w głównego wroga Ironheart.

To on płaci młodej bohaterce za kradzież materiałów z MIT, a noszony przez niego płaszcz sugeruje, że bliżej mu do magii, niż do technologii. Zanim jednak Ironheart otrzyma swój serial, to najpierw zobaczymy ją w filmie Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.

Echo

W trakcie D23 Expo nie zabrakło miejsca dla spin-offu Hawkeye’a pod tytułem Echo. Alaqua Cox ponownie wcieli się w niesłyszącą superbohaterkę, która swój komiksowy debiut zaliczyła obok Daredevila. Serial Echo kontynuuje losy kobiety, która postanawia opuścić Nowy Jork i gang podlegający Kingpinowi.

Oczywiście, jak nakazuje tradycja, od swojej przeszłości nie jest tak łatwo uciec i Echo będzie musiała stanąć do walki z potężnym władcą przestępczego świata.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Star Wars czy Marvel? Oto topowe rozrywkowe marki 2023 roku. W czołówce znalazł się zaskakujący tytuł

Star Wars czy Marvel? Oto topowe rozrywkowe marki 2023 roku. W czołówce znalazł się zaskakujący tytuł

Za powstaniem Nocnych Szturmowców, armii Wielkiego admirała Thrawna z Ahsoki, może stać przerażająca historia

Za powstaniem Nocnych Szturmowców, armii Wielkiego admirała Thrawna z Ahsoki, może stać przerażająca historia

Bella Ramsey żegna się ze swoim najbardziej uznanym serialem przed 2. sezonem The Last of Us

Bella Ramsey żegna się ze swoim najbardziej uznanym serialem przed 2. sezonem The Last of Us

Ta porażka zrujnowała czteroczęściową sagę fantasy i zmarnowała gwiazdorską obsadę

Ta porażka zrujnowała czteroczęściową sagę fantasy i zmarnowała gwiazdorską obsadę

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 22-24 września 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 22-24 września 2023 roku