Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2022, 16:10

Marvel broni nowej bohaterki z Kapitana Ameryki 4 w obliczu kontrowersji

Marvel staje w obronie swojej decyzji o wprowadzeniu superbohaterki Sabry do kanonu Marvel Cinematic Universe. Postać wzbudzała kontrowersje od momentu pojawienia się w komiksach.

Marvel Comics, The Incredible Hulk nr 256, 1980

Podczas wrześniowego D23 Expo Disney ujawnił dużo nowych produkcji, w tym Kapitana Amerykę: New World Order. W filmie pojawi się nowa postać – Sabra, która w komiksach była członkinią Mossadu i od samego początku wywoływała kontrowersje. The Institute for Middle East Understanding stwierdził, że dołączenie superbohaterki będzie promowaniem i gloryfikacją przemocy Izraela wobec Palestyny.

Samo imię postaci jest kontrowersyjne, o czym pisał The New York Times, ale należy pamiętać, że bohaterka powstała, zanim miało miejsce tragiczne wydarzenie:

Dla izraelskich Żydów Sabra jest po prostu postacią urodzoną w Izraelu. Sabra jest jednak również nazwą obozu dla uchodźców w Libanie, gdzie czterdzieści lat temu chrześcijańska milicja zamordowała kilkuset Palestyńczyków, a izraelscy żołnierze stali bezczynnie.

Marvel broni decyzji dołączenia Sabry do MCU

Mimo kontrowersji, Marvel postanowił uzasadnić swoją decyzję i w oświadczeniu przesłanym do Variety napisano, że pomimo wzorowania się na komiksie, do postaci mogą zostać wprowadzone pewne zmiany:

Nasze postacie i historie są inspirowane komiksami, ale są również przeobrażane na nowo na potrzeby filmów oraz obecnej widowni. Twórcy obierają nowe podejście do postaci Sabry, która została przedstawiona pierwszy raz około czterdzieści lat temu.

Marvel broni nowej bohaterki z Kapitana Ameryki 4 w obliczu kontrowersji - ilustracja #1
Marvel Comics, The Incredible Hulk nr 256, 1980

Sabra pierwszy raz pojawiła się w komiksach z serii The Incredible Hulk na samym początku lat 80. Początkowo mutantka nie miała szacunku do życia Palestyńczyków, co było pokazane w jednym z wydań z 1980 roku, gdzie nie żałowała śmierci palestyńskiego chłopca. Dopiero Hulk nauczył ją ogromnej wartości każdego ludzkiego życia.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.