Martin Scorsese wystąpi w filmie o Jezusie, który sam nakręci

Reżyser wyjawia, że chciałby zagrać w planowanym przez siebie filmie. Na koncie ma już inne dzieło poruszające temat Jezusa z Nazaretu.

news
Mateusz Libera 14 września 2023
3
Źrodło fot. Martin Scorsese, YouTube: TIME, 2023
i

Martin Scorsese, reżyser takich dzieł jak Wyspa Tajemnic, Kasyno, Irlandczyk czy nadchodzące widowisko Killers of the Flower Moon, pragnie zrealizować film o Jezusie Chrystusie. Co więcej, chce w nim wystąpić. Warto przypomnieć, że tematyka religijna nie jest twórcy obca. W 1988 roku zrealizował bowiem prawie trzygodzinny film pt. Ostatnie kuszenie Chrystusa, w którym pochylił się nad postacią Jezusa z Nazaretu, przedstawiając go od nieco bardziej ludzkiej strony.

Teraz reżyser planuje nowy projekt. W tym celu spotkał się nawet z papieżem Franciszkiem. Ich rozmowa miała miejsce w maju tego roku, kiedy Scorsese odwiedził Włochy, by gościć na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Odpowiedziałem na apel Papieża do artystów w jedyny znany mi sposób: wymyślając i pisząc scenariusz do filmu o Jezusie. I zaraz zacznę go kręcić – ogłosił Scorsese niedługo po spotkaniu.

W najnowszym wywiadzie udzielonym magazynowi Time Scorsese opowiedział nieco więcej o swoim nowym pomyśle:

Nie wiem, co to dokładnie będzie. Nie wiem, jak bym to nazwał. Ale będą to inscenizowane sceny. I ja w nich wystąpię.

Scorsese znany jest ze swojego zainteresowania kwestiami religijnymi. Oprócz Ostatniego kuszenia Chrystusa nakręcił też Milczenie, film o japońskich jezuitach. Reżyser zdobył przychylność papieża Franciszka na tyle, by Watykan zaprosił go w maju na konferencję zatytułowaną „Globalna estetyka katolickiej wyobraźni”. Scorsese i jego żona Helen Morris przyjęli propozycję i to właśnie wtedy doszło do rozmowy z głową Kościoła.

Najbliższym nadchodzącym dziełem Martina Scorsese jest Czas krwawego księżyca, w którym główne role zagrali Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Premiera filmu odbędzie się 20 października 2023 roku.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Kiedy W głowie się nie mieści 2 będzie na Disney Plus?

Kiedy W głowie się nie mieści 2 będzie na Disney Plus?

W głowie się nie mieści 2 - czy jest scena po napisach?

W głowie się nie mieści 2 - czy jest scena po napisach?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy w filmie Królestwo Planety Małp jest scena po napisach?

Czy w filmie Królestwo Planety Małp jest scena po napisach?

Czy w filmie Kaskader jest scena po napisach?

Czy w filmie Kaskader jest scena po napisach?