Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 listopada 2022, 15:32

„Mam dość silnych kobiecych postaci” - aktorkę nudzą takie główne bohaterki

Współczesna kinematografia coraz chętniej sięga po silne kobiece postacie. Emily Blunt ma jednak dosyć panującego trendu.

Źrodło fot. Na skraju jutra; Doug Liman; 2014
i

Od pewnego czasu Hollywood coraz częściej sięga po silne kobiece postacie, nierzadko tworząc nowe wersje filmów, w których główne role grali mężczyźni. Nie wszystkim jednak ten trend się podoba.

W ostatnim wywiadzie dla The Telegraph swoim zdaniem na ten temat podzieliła się Emily Blunt (via Indiewire). Gwiazda Hollywood wyjawiła, że ma już dosyć otrzymywania scenariuszy do filmów, w których miałaby zagrać „silną kobiecą postać”.

Otworzenie scenariusza i przeczytanie słów „silna kobieca postać” to najgorsze, co może być. Przewracam oczami, gdy je widzę. Mam ich już dosyć, nudzą mnie. Te role są niewiarygodnie statyczne. Przez cały film zachowujesz się jak twardzielka i rzucasz mocnymi tekstami.

Disney+ kupisz tutaj

Takie słowa z ust Emily Blunt mogą zdziwić niektórych fanów. Wszak ma ona na swoim koncie rolę silnej głównej bohaterki, którą zagrała na przykład w produkcji Na skraju jutra. Wydaje się jednak, że w najbliższym czasie miłośnicy aktorki powinni przygotować się na oglądanie jej w całkowicie innych produkcjach.

Jedną z nich jest serial Angielka. W tym samym wywiadzie Emily Blunt tłumaczy, dlaczego zdecydowała się na przyjęcie tej roli.

Lubię postać skrywającą jakiś sekret. Pokochałam buńczuczność Cornelii, jej nadzieję i jej bezczelność. Jest ona jednak kimś więcej. Jej niewinność połączona z brakiem naiwności sprawia, że trzeba się z nią liczyć.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.