Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 stycznia 2021, 14:50

autor: Karol Laska

Tom Cruise jest kluczowy, jeśli ma powstać Na skraju jutra 2

Znany film science fiction pod tytułem Na skraju jutra niemalże na pewno otrzyma sequel. Scenariusz, powoli, bo powoli, powstaje, ale twórcy czekają jeszcze na angaż Toma Cruise'a i Emily Blunt.

W SKRÓCIE:
  • Doug Liman weźmie się za kręcenie Na skraju jutra 2, ale wpierw chce wiedzieć, że w projekt zaangażują się Tom Cruise i Emily Blunt;
  • aktualnie trwają niezobowiązujące prace nad scenariuszem dzieła.

Doug Liman, reżyser filmu science fiction Na skraju jutra, zdradził ostatnimi czasy na łamach serwisu Collider nieco więcej szczegółów na temat potencjalnego sequela wspomnianej produkcji. Jego powstanie jest bardzo możliwe i zależy głównie od chęci dwójki aktorów, Toma Cruise’a i Emily Blunt:

Jeśli Tom, Emily i ja powiedzielibyśmy: „Jesteśmy gotowi wziąć się za ten scenariusz”, mówię o Tomie Cruizie i Emily Blunt, film zostałby nakręcony. Tak właśnie działa Hollywood. Gwiazdy mają kluczowy głos. Jeżeli uda się je przekonać, aby zaangażowali się w projekt, to go zrealizujemy.

Warto podkreślić, że od jakiegoś czas trwają dość luźne prace nad scenariuszem 2. części Na skraju jutra, ale nie są one jeszcze w takim stadium, aby mówić o pełnej gotowości do procesu produkcyjnego. Doug Liman ma jednak pomysł na to, w jakim kierunku mogłaby pójść historia – byłaby ona o wiele bardziej kameralna od tej z poprzedniego filmu:

Zawsze byłem zwolennikiem pomysłu, aby sequel został bardziej oparty na postaciach niż pierwsza produkcja, ponieważ jest to podejście zgoła inne od tego mainstreamowego. Miałoby ono prawo bytu, bo Tom Cruise i Emily Blunt są znakomity aktorami. Rozumiem, że sequele po prostu muszą mieć większą siłę ognia i więcej eksplozji, ale żadne efekty wizualne nie zastąpią znakomicie zagranej sceny w wykonaniu wspomnianego duetu.

Z wielką przyjemnością obejrzelibyśmy takowy sequel – tym bardziej, jeśli zabawiłby się on konwencją typowego blockbustera SF. Wcześniej czekają nas jednak inne projekty Limana – w tym osadzony w czasach pandemii koronawirusa Locked Down i pierwszy film w historii kręcony w kosmosie, którego tytułu jeszcze nie znamy (z udziałem Toma Cruise’a).