Angielka (The English)

Serial (GB) premiera: 10.11.2022

Angielka opowiada historię kobiety, która próbuje wywrzeć zemstę na mężczyźnie odpowiedzialnym za śmierć jej syna. Podczas swojej vendetty spotyka Indianina Eliego Whippa służącego w armii. Serial należy do gatunku westernów. czytaj więcej

Nowy sezon
Sezonów: 1
Epizodów: 6

Więcej o Angielka

Co obejrzeć na HBO Max w weekend 11-13 listopada 2022 roku

Na HBO Max znajdą coś dla siebie zarówno fani komiksowych adaptacji, westernów, jak i seriali medycznych. Zobaczcie, co obejrzeć w ten weekend na tej platformie.

Co obejrzeć na HBO Max w weekend 11-13 listopada 2022 roku

Edyta Jastrzębska, 11 listopada 2022, 08:35

Co obejrzeć na HBO Max w weekend 11-13 listopada 2022 roku

Serial: Angielka

Angielka opowiada historię kobiety, która próbuje wywrzeć zemstę na mężczyźnie odpowiedzialnym za śmierć jej syna. Podczas swojej vendetty spotyka Indianina Eliego Whippa służącego w armii. Serial należy do gatunku westernów.

Angielka jest odcinkowym westernem w reżyserii Hugo Blicka (Uczciwa kobieta, Na granicy cienia) zrealizowanym dla platformy Amazon Prime Video. Akcja tytułu toczy się na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych w 1890 roku. Do tej jeszcze nieujarzmionej okolicy przybywa angielka Cornelia Locke. Ma ona dość nietypowy cel – odnaleźć i wywrzeć zemstę na człowieku, którego uważa za odpowiedzialnego za śmierć jej syna. W produkcji wystąpili m.in. Emily Blunt (Cornelia Locke), Chaske Spencer (Eli Whipp), Stephen Rea (Robert Marshall), Tom Hughes (Thomas Trafford), Steve Wall (Thin Kelly), Valerie Pachner (Martha Myers), Malcolm Storry (Red Morgan), Nicholas Aaron (Billy Myers) oraz Rafe Spall (David Melmont). Zdjęcia kręcono w Pawnee, Tembleque, Madrycie oraz Castilla-La Mancha.