Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 listopada 2022, 12:06

Projekt Studia Ghibli i Lucasfilm to film o Grogu; od dziś dostępny na Disney Plus

Dwa legendarne studia filmowe – Lucasfilm oraz Studio Ghibli – pracowały razem nad nowym, tajemniczym projektem. Od dziś można oglądać go na Disney+.

Źrodło fot. Lucasfilm; materiały promocyjne / Studio Ghibli; materiały promocyjne
i

Aktualizacja

Dowiedzieliśmy się, że w wyniku współpracy Studia Ghibli i Lucasfilm rzeczywiście powstała nowa produkcja z uniwersum Gwiezdnych wojen. Z okazji trzeciej rocznicy premiery serialu The Mandalorian stworzono film krótkometrażowy zatytułowany Zen – Grogu i koty z kurzu. Od dziś jest on dostępny na platformie Disney+.

Poniżej prezentujemy plakat tej ręcznie narysowanej animacji.

Projekt Studia Ghibli i Lucasfilm to film o Grogu; od dziś dostępny na Disney Plus - ilustracja #1
Źródło: Zen - Grogu i koty z kurzu, Katsuya Kondo, Disney+, 2022

Oryginalna wiadomość z 11.11.2022 r.

Studio Ghibli oraz Lucasfilm najprawdopodobniej połączą siły w nowym projekcie. Legendarne studia nie zdradziły na razie żadnych szczegółów na temat współpracy, jednakże pierwsze z nich umieściło na Twitterze krótki zwiastun, w którym możemy zobaczyć logo obu firm. Co ciekawe, post został podany dalej przez oficjalny profil Star Wars na tejże platformie.

Oczywiście na tę chwilę nie można mówić o współpracy obu studiów jako o „pewniaku”, gdyż domniemany projekt nie został potwierdzony przez żadną ze stron, jednak wspomniany zwiastun z pewnością nie znalazł się na Twitterze przypadkiem.

Projekt będzie najprawdopodobniej animacją z uniwersum Gwiezdnych wojen, o czym może świadczyć aktywność oficjalnego profilu tej franczyzy. Warto wspomnieć, że nie byłoby to pierwsze anime osadzone w popularnym uniwersum, gdyż w 2021 roku otrzymaliśmy niekanoniczny serial Gwiezdne wojny: Wizje.

Japońskie studio do tej pory nie angażowało się w podobne, zewnętrzne projekty, zatem taka współpraca może stanowić dla wielu fanów zaskoczenie. Ponadto, Studio Ghibli ostatnio nie próżnuje, gdyż jest w trakcie prac nad ostatnim filmem w karierze legendarnego reżysera Hayao Miyazakiego, który w tym celu powrócił z prawie dziesięcioletniej emerytury. Dzieło nosi tytuł How Do You Live?, a jego data premiery nie jest jeszcze znana.

Jak myślicie, czego będzie dotyczyła współpraca Studia Ghibli i Lucasfilm? Czy możemy liczyć na kolejne anime ze świata Gwiezdnych wojen?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Karolina Myślińska

Karolina Myślińska

Medio- i groznawczyni z wykształcenia. Pasjonuje ją szeroko pojęta popkultura, w szczególności muzyka i kino, choć ostatecznie to grom poświęciła swoją akademicką karierę. Jest ogromną fanką Pokémonów, co udowadnia znajomością każdego z 905 stworków i nałogowym graniem w GO. Od zawsze miała wiele do powiedzenia o konsumowanych przez siebie tekstach kultury i pewnego dnia postanowiła zrobić z tego użytek próbując sił w dziennikarstwie. Tak trafiła do GOL-a, gdzie pod pseudonimem KayRoo pisze głównie o wydarzeniach ze świata filmów, seriali czy gier. Ponadto interesuje się anime, sztuką i digital paintingiem, a wolne chwile spędza na rysowaniu. Jeśli w Twojej okolicy jest jakiś festiwal muzyki lub fantastyki, to prawdopodobnie ją na nim spotkasz. Możliwe nawet, że w roli wolontariusza.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.