Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 listopada 2022, 19:55

Kultowy mroczny i brutalny film przerobiony na zwiastun Pixara

Nic nie stoi na przeszkodzie temu, żeby Pixar robił animacje skierowane typowo dla dorosłych. Fanowska przeróbka kultowego filmu udowadnia, że mamy do czynienia ze sporym potencjałem.

Źrodło fot. YouTube: Not Default Cartoons; 2022
i

Wyobraźnia fanów kina nie ma końca i ci bardziej utalentowani zawsze mają ciekawe pomysły. Kanał w serwisie YouTube o nazwie Not Default Cartoons umieszcza przerobione zwiastuny filmów, gdzie twarze bohaterów wyglądają jak żywcem wyjęte z produkcji Pixara. Jedną z ciekawszych propozycji jest zapowiedź American Psycho.

Film jest adaptacją książki o tym samym tytule. Christian Bale wciela się w znudzonego życiem bankiera, który rozpoczyna wyładowywać swoją frustrację, zabijając osoby postronne: bezdomnych, współpracowników, prostytutki. Sam film jest już mroczny, a dodanie do zwiastuna pixarowych twarzy bohaterów sprawia, iż całość wygląda jednocześnie zabawniej oraz bardziej ponuro.

Dla osób niezaznajomionych z filmem początek może wyglądać, jak ze standardowego zwiastuna luźnej komedii. Od połowy jednak poznajemy prawdziwą twarz bohatera. Z tego powodu lekka stylistyka zapowiedzi, która została osiągnięta głosem lektora oraz zabawną muzyką, ma jednak w sobie coś niepokojącego. Cała produkcja Not Default Cartoons bawi, ale zdajemy sobie sprawę, iż tematyka powinna przerażać.

Niestety, na ten moment nie ma możliwości obejrzenia American Psycho w żadnej z usług streamingowych dostępnych na terenie Polski. Zatem jeśli kogoś taki karykaturalny zwiastun zainteresował oryginałem, to musi uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż produkcja ponownie zawita do naszego kraju.

Natomiast osoby zainteresowane twórczością Not Default Cartoons zapraszamy na główny kanał twórcy – yo chill bruh. Można tam zobaczyć zmontowane fragmenty dużych blockbusterów lub postacie przeniesione do innych światów, jak między innymi w Gorr the American Psycho.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.