Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 października 2022, 20:04

Kto z Polaków znalazł się w obsadzie 1899, nowego serialu twórców Dark?

Listopad na Netfliksie wypełniony będzie różnymi premierami. Jedną z nich będzie serial 1899 od twórców Dark, w którym zagra polski aktor młodego pokolenia.

Źrodło fot. 1899; Baran bo Odar; Netflix; 2022
i

1899 to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali zmierzających na Netfliksa w listopadzie. Nic dziwnego, bowiem za jego stworzenie odpowiadają twórcy niezwykle dobrze ocenianego Dark.

W nowym tajemniczym serialu od reżysera Barana bo Odara oraz producentki wykonawczej Jantje Friese znalazło się miejsce dla wielu utalentowanych aktorów, pochodzących z różnych zakątków świata. W 1899 będzie również polski akcent, bowiem jedną z ról w produkcji otrzymał Maciej Musiał.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy serial od Netfliksa, w którym wystąpi młody aktor. Macieja Musiała widzowie mogli oglądać między innymi w pierwszym sezonie Wiedźmina, gdzie zaliczył epizodyczny występ w roli Sir Lazlo.

Oprócz tego pojawił się również w serialu 1983, gdzie wcielił się w postać głównego bohatera – Kajetana Skowrona. Był on również pomysłodawcą oraz jednym z producentów wykonawczych pierwszego polskiego serialu Netfliksa.

1899 będzie więc trzecią produkcją giganta streamingowego, w której wystąpi Maciej Musiał. Oprócz niego w najnowszym serialu pojawią również między innymi Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeu, Lucas Lynggard Tonnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabe Ila Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Alexandre Willaume oraz Anton Lesser.

Jak więc widać, jest to dość zróżnicowana obsada, pochodząca z wielu krajów na świecie. Egzotyki w serialu doda również fakt, że aktorzy wcielając się w poszczególne role, będą mówić w swoich ojczystych językach.

Serial opowie historię podróży przez Atlantyk do Ameryki, w którą udali się imigranci z całej Europy na pokładzie Kerberosa w tytułowym 1899 roku. Serial zadebiutuje 17 listopada.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej