Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 sierpnia 2022, 14:46

Kevin Spacey zapłaci 31 milionów dolarów producentom House of Cards

Zapadł ostateczny (?) wyrok w sprawie Kevina Spaceya i wytwórni MRC. Gwiazda pięciu sezonów House of Cards musi wypłacić producentom serialu 31 milionów dolarów odszkodowania.

Kadr z serialu House of Cards. Źródło: oficjalna strona platformy Netflix.

Kevin Spacey musi zapłacić 31 milionów dolarów grzywny producentom serialu House of Cards. Sąd w Los Angeles nakazał aktorowi wypłacenie tej sumy w związku z, jak określiła to firma MRC, „naruszeniem zobowiązań” oraz „złamaniem postanowień dotyczących przeciwdziałaniu znęcania się nad innymi pracownikami”.

Wyrok sędziego Mel Red Recana pieczętuje decyzję, która zapadła jeszcze w 2020 roku, a rok później została zatwierdzona przez sąd arbitrażowy. Wcześniej Spacey i MRC toczyli batalię bez udziału sądu.

Dla przypomnienia: w 2017 roku aktor został odsunięty od serialu wskutek oskarżeń Anthony’ego Rappa, jakoby Spacey miał molestować go seksualnie w 1986 roku (Rapp miał wówczas 14 lat). Amerykanin próbował odeprzeć zarzuty, lecz bez skutku. Według jego adwokata aktor wciąż utrzymuje, że „nikogo nie molestował”, ale rozumie i akceptuje, iż ustalenia arbitra w tej sprawie „upoważniają do traktowania ich z powagą” (via Deadline).

Koniec kariery Spaceya w House of Cards był także zwiastunem upadku serialu. Po zerwaniu współpracy i wyrzuceniu nagrań z nim do kosza, MRC próbowało dalej pociągnąć historię. W efekcie widzowie otrzymali może nie tragiczny, ale bez wątpienia najgorszy sezon serialu, pełen sprzeczności, problemów z tempem akcji oraz – co nie najmniej ważne – bez Francisa Underwooda, dotychczasowego głównego bohatera.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.