Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 września 2021, 15:27

autor: Gacek

Keanu Reeves zachwycony Matrix Resurrections

Lana Wachowski opowiedziała o reakcji Keanu Reevesa na Matrix Zmartwychwstania, w którym aktor odegrał główną rolę.

Po premierze zwiastuna czwartej części Matrixa pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat fabuły widowiska, a twórcy skutecznie podsycają ciekawość fanów. Lana Wachowski, reżyserka filmu, podczas panelu na Międzynarodowym Festiwalu Literatury w Berlinie opowiedziała o reakcji Keanu Reevesa (odtwórcy głównej roli) na seans. Podobno aktor był zachwycony.

Na początku swojej relacji reżyserka skomplementowała aktora. Stwierdziła, że ma on w sobie pewną błyskotliwość i kiedy nikt się akurat tego po nim nie spodziewa, zaskakuje głębią swoich wypowiedzi. Po obejrzeniu filmu miał stwierdzić, że Lana wraz z pierwszymi Matrixami przewidziała problemy cyfrowego świata oraz opisała, jak będziemy go postrzegać przez kolejne dwadzieścia lat. Natomiast teraz, wraz z czwartą częścią, reżyserka wzięła te same postacie oraz ich historie i po raz kolejny udało jej się stworzyć obraz o nadchodzących dwóch dekadach. Aktor miał zapytać Lanę, jak ona to robi, ale reżyserka nie podzieliła się publicznie swoją odpowiedzią, żeby nie zdradzać żadnych dodatkowych szczegółów z fabuły.

Jeśli aktor ma rację, być może niedługo zobaczymy w kinach naprawdę przełomowy film. Czy naprawdę czwarta część sagi dorówna swoim poprzedniczkom jakością, przekonamy się już 17 grudnia 2021 roku.