Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 grudnia 2021, 16:30

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss razem na nowych zdjęciach z Matrixa 4

Na The Matrix Resurrections czeka cały świat. Do premiery pozostało kilka tygodni, ale ponownie możemy zobaczyć, jak prezentują się Keanu Reeves i spółka na zdjęciach z planu.

Matrix: Zmartwychwstania to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych tej jesieni. Twórcy filmu zdają sobie z tego sprawę i umiejętnie podgrzewają atmosferę. Do sieci trafiły nowe zdjęcia z produkcji, na których – jak czytamy w opisie – najbardziej zagorzali fani będą w stanie doszukać się nieoczywistych powiązań z poprzednimi odsłonami serii. Tym, co przykuwa uwagę najbardziej, są jednak kreacje poszczególnych aktorów.

Prócz grafik, które opublikował portal EW, otrzymaliśmy też wypowiedzi zaangażowanych w projekt osób. I tak Keanu Reeves mówi o czwartej części Matrixa w samych superlatywach. Film ma być „super inteligentny, odkrywczy, sprytny, trzymający w napięciu i zabawny”.

Nie żeby to było potrzebne [do stworzenia Matrixa – dop. red.], ale z pewnością w głębi tego, dlaczego ten film został nakręcony, tkwi poczucie, że jest to dopełnienie historii miłości Trinity i Neo.

Reżyserka obrazu, Lana Wachowski, wyjaśnia z kolei, że fabuła kolejnego Matrixa „eksplodowała w pełni ukształtowana” w jej umyśle. Rozwijając tę myśl, Wachowski mówi:

Technologia paradoksalnie zbliżyła nas, jednocześnie izolując i wyłączając od siebie nawzajem. Moc technologii w pułapce lub ograniczeniu naszej subiektywnej rzeczywistości była istotną częścią nowej narracji Matrixa. […]

Sztuka jest lustrem. Większość woli patrzeć na jego powierzchnię, ale są też ludzie tacy jak ja, którzy lubią to, co kryje się za zwierciadłem. Zrobiłam dla nich ten film.

Wiemy z pewnością, że w nowej historii Neo i Trinity wiodą „pozornie normalne życie i mają się dobrze, ale ich umysły są zamknięte w Matrixie, który stał się jeszcze bardziej niebezpieczny. Nie mają w pamięci wydarzeń ze swojej przeszłości, ale Neo nawiedzają wspomnienia. W snach widzi przebłyski tego, co stało się niegdyś”. Wygląda więc na to, że w czwartym Matrixie będziemy mogli spodziewać się wielu emocji. Miejmy nadzieję, że film dostarczy wszystkim miłośnikom uniwersum tego, na co czekają.

Matrix: Zmartwychwstania trafi do kin 22 grudnia, ale już teraz możecie zobaczyć nowe kadry. Prezentujemy najciekawsze z nich poniżej. Resztę możecie sprawdzić tutaj. Dajcie znać, czy widzicie jakieś smaczki!

Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss razem na nowych zdjęciach z Matrixa 4 - ilustracja #1
Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss razem na nowych zdjęciach z Matrixa 4 - ilustracja #2
Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss razem na nowych zdjęciach z Matrixa 4 - ilustracja #3
Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss razem na nowych zdjęciach z Matrixa 4 - ilustracja #4
Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss razem na nowych zdjęciach z Matrixa 4 - ilustracja #5
kalendarz wiadomości
2021
grudzień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

12

13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.