Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2021, 13:17

autor: M. "Barszcz" B.

Keanu Reeves dziękuje Willowi Smithowi za odrzucenie roli Neo

Keanu Reeves jest wdzięczny Willowi Smithowi za zrezygnowanie z roli Neo w pierwszym Matrixie. Aktor uważa, że ten występ zmienił jego życie nie tylko zawodowe, ale także prywatne.

Matrix Zmartwychwstania trafi do kin 22 grudnia. Wiemy, że w filmie na pewno zobaczymy Keanu Reevesa, który powróci w roli Neo. Oryginalnie, według wizji twórców, w głównego bohatera miał wcielić się Will Smith, który w tamtym czasie grał głównie w filmach o obcych (Dzień Niepodległości, Faceci w czerni).

Aktor opowiadał o tym dwa lata temu na swoim kanale w serwisie YouTube. Smith wspomina, że w tamtym czasie nie do końca jasny był dla niego koncept filmu, a na dodatek twórcy mieli na koncie jedynie produkcję niskobudżetową. Aktor odrzucił więc propozycję Wachowskich i zagrał w Bardzo dzikim Zachodzie.

Keanu Reeves odniósł się do tej sytuacji kilka dni temu w wywiadzie dla portalu Esquire. Aktor uznał ten film za przełomowy dla jego kariery i życia prywatnego. Jest wdzięczny Smithowi za to, że mógł pojawić się w tej produkcji:

Jakby to powiedzieć - to zmieniło moje życie. To było niesamowicie kreatywne doświadczenie – wcielenie się w Neo w trylogii Matrixa i teraz w czwartej części. To bardzo wpłynęło na moje życie, zarówno personalnie, jak i pod względem kreatywności. Dziękuję.

A czy Wy chcielibyście zobaczyć Willa Smitha w roli Neo, czy jednak Keanu Reeves na zawsze będzie „jedynym słusznym” Thomasem Andersonem?

kalendarz wiadomości
2021
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

28

29 30        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.