Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 sierpnia 2022, 15:12

Johnny Depp wraca do aktorstwa, zobacz jak wygląda w nowej roli

Johnny Depp nie może zaliczyć ostatnich lat do najlepszych. W związku z oskarżeniami ze strony byłej żony aktor stracił wielomilionowe kontrakty. Gwiazdor jednak powoli wraca do aktorstwa, a w sieci opublikowano pierwsze zdjęcie z jego nadchodzącej roli.

Źródło fot.: Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Johnny Depp powoli wraca do Hollywood. Pomimo kładącego cień na jego karierze procesu z Amber Heard aktor nie poddaje się i stara się odzyskać swoją pozycję.

Pomóc ma mu w tym rola Ludwika XV w filmie Jeanne du Barry. Francuski film kostiumowy jest pierwszą od ponad dwóch lat pełnometrażową rolą Johnny’ego Deppa. Warto w tym miejscu wspomnieć, że gwiazda powróciła już do aktorstwa przy okazji krótkiej produkcji promującej grę Sea of Dawn od chińskiego studia Changyou.

W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że prace nad Jeanne du Barry rozpoczęły się pod koniec lipca. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie, dzięki któremu wiemy, jak Johnny Depp będzie prezentował się w roli francuskiego króla (via Deadline).

Johnny Depp wraca do aktorstwa, zobacz jak wygląda w nowej roli - ilustracja #1
Johnny Depp w roli Ludwika XV. Źródło: Deadline

Jeanne du Barry będzie filmem luźno opierającym się na życiu tytułowej kurtyzany i pokaże ją na dworze króla Ludwika XV. W opisie możemy przeczytać, że była ona kobietą, która wykorzystała swoją inteligencję do wspięcia się po szczeblach statusu społecznego.

Za produkcję francuskiego widowiska odpowiadać ma studio Why Not Productions. Z informacji podanych przez portal Deadline wynika, że ekipa ma wykorzystać stare budynki w okolicy Paryża, jednak większość zdjęć nagrana zostanie w studiu.

Tytułową rolę zagra Maiwenn, która również odpowiedzialna będzie za wyreżyserowanie widowiska. Oprócz niej w filmie pojawią się Benjamin Lavernhe, Pierre Richard, Melvil Poupaud, Noémie Lvovsky, Pascal Greggory oraz India Hair.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.