Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 sierpnia 2022, 16:30

Reżyser Johna Wicka o przyszłości serii

Czwarta odsłona Johna Wicka w przyszłym roku trafi na ekrany kin, tymczasem reżyser widowiska zdradził kilka szczegółów na temat jeszcze dalszej przyszłości franczyzy.

Źródło: materiały promocyjne / Lionsgate

Rok 2014 przyniósł kinu akcji powiew świeżości, kiedy to 22 października na ekranach zadebiutowała pierwsza część Johna Wicka. Film stworzony z pasji przez dwójkę byłych kaskaderów stanowił nowe spojrzenie na gatunek do tej pory zdominowany przez kilka większych franczyz. Dzieło odniosło ogromny i nieoczekiwany sukces, a ostatecznie wyrosło na kolejną, dużą serię.

Sukces Johna Wicka był niespodziewany nawet dla samych twórców. Historia byłego profesjonalnego zabójcy, kierowanego chęcią zemsty za śmierć ukochanego psa, miała być bowiem zamknięta w jednym filmie, jednakże wielka popularność pierwszej części sprawiła, że zdecydowano się na kolejne. Na 23 marca 2023 roku zaplanowano premierę czwartej odsłony serii, zatem twórcy nie próżnują.

Szczególnie zmotywowany do pracy wydaje się sam reżyser, Chad Stahelski, który w rozmowie z dziennikarzem Collidera opisuje siebie jako „najszczęśliwszego gościa na świecie”. Stahelski podkreśla, że bardzo cieszy go sukces serii oraz fakt, że jej fani wciąż są podekscytowani na myśl o kolejnych odsłonach.

Obecnie wolą studia jest kontynuowanie serii. Wiesz, wszyscy widzieliśmy reżyserów i producentów mówiących: „Tak. Nie wiem. Może zrobimy pięć części” albo „Tak, tak”. A ja mówię: „Słuchaj, John Wick 1 był wygłupem. Zrobiliśmy go jako taki zabawny film akcji, który sami chcieliśmy zobaczyć”. A teraz, dziewięć lat później, to wszystko zmieniło nasze życia. Zmieniło życie Keanu i wielu innych osób. A ludzie wciąż chcą zobaczyć więcej.

Stahelski zaznaczył w wywiadzie, że początkową intencją nie było stworzenie serii filmów, jednakże obecnie jest więcej niż chętny, aby kontynuować współpracę z Keanu Reevesem przy kolejnych przygodach Wicka. Zdradził również w jaki sposób powstawały scenariusze do poprzednich odsłon franczyzy i jak najprawdopodobniej będzie to wyglądało w przyszłości.

Na pewno za rok od teraz zaczniemy mówić: „Tak, to jest czas na nowego Wicka”. I robimy tak za każdym razem, dosłownie, każdy Wick został napisany albo chociaż wymyślony w Japonii, w Imperial Hotel, gdy byliśmy z Keanu na trasie promocyjnej. Zaczyna się od kilku kieliszków Yamazaki albo Hibiki, a następnie ktoś z nas mówi: „Nie wiedziałem, że to może się udać”. I tak zaczynamy je pisać

W 2020 roku dyrektor naczelny studia Lionsgate powiedział, że John Wick 4 będzie kręcony jednocześnie z Johnem Wickiem 5, jednakże tak się ostatecznie nie stało. Reżyser stwierdził, że dwa symultaniczne projekty to dla niego zbyt wiele, dlatego potrzebował przerwy. Mimo tego fani nadal mają nadzieję, że czwarta odsłona serii nie będzie finałową.

Czy jesteście podekscytowani na myśl o kolejnych poczynaniach Johna Wicka?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.