Reżyser serii John Wick przedstawił wymarzoną obsadę potencjalnej 5. części

Chad Stahelski, reżyser serii John Wick, zdradził, kogo chciałby zobaczyć w potencjalnej piątej odsłonie serii. Nie wiadomo, czy film nawet powstanie, ale twórca przynajmniej wie, jakich aktorów chciałby w obsadzie.

news
Zbigniew Woźnicki 18 kwietnia 2023
4
Źrodło fot. John Wick 4; reż. Chad Stahelski; Lionsgate; 2023
i

John Wick 4 odniósł ogromny sukces. Nie wiadomo jednak, czy piąta odsłona serii w ogóle powstanie, o czym reżyser wspomniał jeszcze pod koniec marca tego roku. Nie oznacza to jednak, iż Chad Stahelski nie ma wymarzonej obsady, którą moglibyśmy zobaczyć w kolejnej części kultowej serii filmów akcji.

Chad Stahelski wie, kto powinien pojawić się w Johnie Wicku 5

Podczas wywiadu z The Direct reżyser powiedział, że ma sporą listę aktorów, którzy mogliby świetnie odnaleźć się w kolejnej odsłonie przygód Johna Wicka. Nie dotyczy to wyłącznie głównej serii, pod uwagę brane są także spin-offy. Na wspomnianej liście znajdują się interesujące nazwiska:

Mam długą listę, ale pierwszym aktorem, który przychodzi mi do głowy, jest Cillian Murphy. Jestem ogromnym fanem Peaky Blinders i myślę, że Cillian idealnie by się odnalazł. Colin Farrell również jest fantastyczny. Charlize Theron w Atomic Blonde także. Gdy poszedłem na film i zobaczyłem ją, pomyślałem: „Mój Boże, muszę pracować z tą kobietą, jest niesamowita”. Lata temu kręciłem reklamy z Michelle Yeoh i od tego czasu pragnę znowu z nią współpracować, bo jestem tak dużym fanem.

Na radarze Chada Stahelskiego znajduje się również aktorka Jurnee Smollett:

Co zabawne, po premierze Lovecraft Country Jurnee Smollett także wzbudziła moje zainteresowanie. Są tacy ludzie, którzy w mojej głowie są tym brakującym elementem, pasującym do świata. I zawsze wychodzi z tego coś dobrego.

Dodatkowo filmowiec opowiedział o tym, że w Hollywood są aktorzy, którzy mają w sobie coś magicznego. Przez to aż chce się stworzyć z nimi film:

Jest naprawdę bardzo dużo świetnych ludzi w tej branży. Jeśli w tym momencie pojawiłby się Robert Downey Jr., to coś bym wymyślił. Byłem ogromnym fanem roli Petera Dinklage'a w Grze o tron. Seana Beana też. Ci goście są w mojej opinii jak zaczarowani. Oddałbym życie za szansę współpracy z kimkolwiek z nich.

Jak widać, lista towarzyszy i przeciwników Keanu Reevesa w kolejnym filmie jest gotowa. Potrzebny jest tylko scenariusz, żeby stworzyć widowisko, które do kin przyciągnie zarówno siłą marki, jak i nazwiskami.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Henry Cavill twierdzi, że „może być za stary” do roli Jamesa Bonda

Henry Cavill twierdzi, że „może być za stary” do roli Jamesa Bonda

Hit Man na nowym zwiastunie. Kiedy ta komedia akcji z Adrią Arjoną i Glenem Powellem trafi do kin?

Hit Man na nowym zwiastunie. Kiedy ta komedia akcji z Adrią Arjoną i Glenem Powellem trafi do kin?

Kiedy Haikyu!! The Dumpster Battle pojawi się w kinach w Polsce?

Kiedy Haikyu!! The Dumpster Battle pojawi się w kinach w Polsce?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Ile jest filmów Pogromcy duchów? Oto, jak oglądać tę serię w chronologicznej kolejności

Ile jest filmów Pogromcy duchów? Oto, jak oglądać tę serię w chronologicznej kolejności