„Jeśli chcesz znaleźć skarb, nie patrz na Disneya”. Nicolas Cage potwierdza, że jego przygodowa saga nie będzie miała kontynuacji

Nicolas Cage, gwiazdor Skarbu narodów, ujawnił, że lubiana przez widzów przygodowa seria nie będzie trylogią. Gwiazdor zdradził, że prace nad „trójką” nie posuwają się do przodu.

news
Pamela Jakiel 2 kwietnia 2024
2
Źrodło fot. Skarb narodów, Jon Turteltaub, Disney, 2004
i

Skarb narodów, produkcja Jona Turteltauba z 2004 roku, mimo mieszanych recenzji spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez widzów i przy budżecie wynoszącym 100 mln dolarów zarobiła aż 347 mln dolarów. To sprawiło, że widowisko z Nicolasem Cage’em w roli Benjamina Franklina Gatesa doczekało się sequela, Księgi tajemnic, który również odniósł finansowy sukces. Fani produkcji oczekiwali, że przygodowa seria stanie się trylogią, ale po 20 latach od premiery pierwszej części wcielający się w protagonistę aktor nie ma dla fanów dobrych wieści.

Przypomnijmy, że nadzieje widzów na „trójkę” rozbudził w 2022 producent Jerry Bruckheimer, który podczas promocji widowiska Top Gun: Maverick wyjawił, że zespół scenarzystów pracuje nad fabułą Skarbu narodów 3. Filmowiec liczył na to, że scenariusz przypadnie do gustu Cage’owi, ale, sądząc po niedawnej wypowiedzi aktora, tekst nigdy do niego nie dotarł.

Nie, nie ma Skarbu narodów 3. Jeśli chcesz znaleźć skarb, nie oglądaj się na Disneya, dobra? Tam go nie ma – ujawnił w rozmowie z portalem ScreenRant.

Sam artysta każe porzucić fanom nadzieje na zobaczenie kontynuacji, a dalsze spekulacje na temat przyszłości serii wydają się zbędne. Wygląda więc na to, że lubiana przez widzów obsada złożona z Cage’a, Diane Kruger, Jona Voighta oraz Justina Bartha nie stanie przed zadaniem znalezienia kolejnego skarbu.

Warto dodać, że po latach Disney chciał tchnąć nowe życie w franczyzę za sprawą serialu Skarb narodów: Na skraju historii, ale produkcja nie spotkała się z dobrym przyjęciem i skasowano ją po pierwszym sezonie. Wszystko wskazuje więc na to, że wytwórnia nie planuje rozwijać franczyzy skupionej wokół poszukiwaczy skarbów.

Przypomnijmy, że w pierwszej części Gates i jego pomocnik stają przed zadaniem odnalezienia skarbu templariuszy, który ukryli założyciele Stanów Zjednoczonych. Bohaterowie muszą w tym celu ukraść Deklarację Niepodległości i dopilnować, by dokument nie trafił w niepowołane ręce. W zadaniu pomaga poszukiwaczom doktor Abigail Chase.

Serial i filmy Skarb narodów oraz Skarb narodów: Księga tajemnic znajdziecie na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Czy w filmie Królestwo Planety Małp jest scena po napisach?

Czy w filmie Królestwo Planety Małp jest scena po napisach?

Kiedy Star Wars: Skeleton Crew trafi na Disney Plus? Poznaliśmy orientacyjną datę premiery serialu

Kiedy Star Wars: Skeleton Crew trafi na Disney Plus? Poznaliśmy orientacyjną datę premiery serialu

Czy w filmie Kaskader jest scena po napisach?

Czy w filmie Kaskader jest scena po napisach?

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona