Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 grudnia 2021, 12:45

autor: Ania Orzech

Jamesa Bonda nie zagra kobieta. Producentka opowiada, jaki powinien być nowy 007

Spekulacje na temat tego, kto powinien przejąć pałeczkę po Danielu Craigu trwają już od dłuższego czasu. Teraz Barbara Broccoli w końcu rozwiewa wątpliwości jak i obawy fanów serii dotyczące obsadzenia roli Jamesa Bonda.

Producentka serii o agencie 007 wciąż nie wie, kto zastąpi Daniela Craiga po jego odejściu. Od pewnego czasu krążyła jednak pogłoska sugerująca, że w Jamesa Bonda wcieli się kobieta. Był to powód do zmartwień dla wielu fanów filmów o szpiegu, którzy przywykli do postaci brytyjskiego dżentelmena i nie wyobrażają sobie damskiej wersji posiadacza licencji na zabijanie.

Ich wątpliwości rozwiała Barbara Broccoli, która w wywiadzie dla The Hollywood Reporter wyznała:

Myślę, że będzie to mężczyzna, ponieważ uważam, że kobieta nie powinna grać Jamesa Bonda. Wierzę w kreowanie postaci dla kobiet, a nie tylko odgrywanie męskich ról. Mam wrażenie, że nie ma wystarczająco dużo wspaniałych ról dla kobiet i jest dla mnie bardzo ważne, abyśmy robili filmy o kobietach dla kobiet.

Dodała również:

Nowy James Bond powinien być Brytyjczykiem. Kolor skóry czy pochodzenie etniczne nie mają znaczenia.

Przed następcą Daniela Craiga stoi nie lada wyzwanie. Przejmie bowiem pałeczkę od najbardziej kasowego odtwórcy roli najsłynniejszego brytyjskiego szpiega. Warto przypomnieć, że łącznie produkcje z Craigiem jako 007 zarobiły na świecie blisko 4 miliardy dolarów. Wśród potencjalnych kandydatów, którzy mieliby wcielić się w Bonda, wymienia się m.in. Henry’ego Cavilla i Idrisa Elbę.

Wielu fanów serii zastanawiało się także, dlaczego do tej pory nie powstał żaden spin-off skupiony na drugoplanowej obsadzie filmów o 007. Barbara Broccoli postanowiła poruszyć również i ten temat, dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat pobocznych projektów z uniwersum Jamesa Bonda:

Jasne, są inni główni bohaterowie, tacy jak M, Q i tak dalej, ale bardzo nie chcieliśmy robić filmu o Bondzie bez Bonda. To byłoby jak kręcenie filmu o Hamlecie bez Hamleta.

A Wy kogo widzicie w roli Jamesa Bonda?

kalendarz wiadomości
2021
grudzień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

12

13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.