Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 października 2022, 11:49

Klasyczna scena z Bonda jest wykorzystywana podczas poszukiwań nowego agenta 007

Aktorzy pragnący wcielić się w nowego Jamesa Bonda powinni przećwiczyć jedną klasyczną scenę, która może zdecydować o obsadzeniu roli kultowego szpiega.

Źrodło fot. Pozdrowienia z Rosji, Terence Young, Danjaq, 1963.
i

Mimo że w większości przypadków rola agenta 007 oznacza zaszufladkowanie jej odtwórcy, to wciąż jest ona spełnieniem marzeń wielu aktorów. Trudno zresztą się temu dziwić, wcielenie się w kultowego Bonda z miejsca zapewnia artyście międzynarodową sławę i rozpoznawalność. Roger Moore, Pierce Brosnan, Daniel Craig – nim którykolwiek z nich otrzymał upragniony angaż, wszyscy musieli przejść niezwykle wymagający proces castingowy.

Kto Bondem? Decyduje jedna scena

Jak informuje portal Deadline, Michael G. Wilson – który jest producentem serii o Jamesie Bondzie – pojawił się niedawno na imprezie z okazji 60. rocznicy marki w Brytyjskim Instytucie Filmowym w Londynie. W trakcie wydarzenia ujawnił, że za każdym razem, gdy przesłuchują aktorów do roli Bonda, wykorzystują scenę uwodzenia z filmu Pozdrowienia z Rosji z 1963 roku (wówczas tytułowego agenta zagrał Sean Connery).

Zawsze używamy tej samej sceny... i to jest ta z Pozdrowienia z Rosji, gdzie Bond wraca do swojego mieszkania po zamachu i zaczyna zdejmować koszulę, idzie do pokoju, aby się wykąpać. Wtedy słyszy coś, bierze broń, wchodzi, a tam dziewczyna czeka w łóżku... To jest test, którego używamy. Każdy, kto potrafi odegrać tę scenę, nadaje się na Bonda. To jest trudne do zrobienia – wyznał producent.

Kiedy castingi?

Na szczęście, aktorzy pragnący zawalczyć o angaż, wciąż mają szansę przećwiczyć wspomnianą scenę, bowiem według wcześniejszych informacji, castingi rozpoczną się najpewniej w przyszłym roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.